Materiały umywalek łazienkowych

Istnieje wiele różnych rodzajów materiałów do umywalek łazienkowych. Zanim wybierzesz umywalkę w łazience, zastanów się, w jaki sposób materiał umywalki wpłynie na twój styl łazienki, jak trwała będzie umywalka i jakie będzie wymagała konserwacji. Na rynku znajdziemy wiele umywalek z różnych materiałów i w różnych rozmiarach.

Materiały umywalek porcelanowych

Umywalki porcelanowe i ceramiczne są bardzo łatwe do czyszczenia i odporne na korozję i przebarwienia. Materiały te są trwałe, ale mogą zostać rozdrobnione lub pęknięte w przypadku uderzenia ciężkim przedmiotem. Nie mniej jednak nie wchodzą w reakcję z rożnymi materiałami, co sprawia, że jeżeli rozlejesz na umywalce zmywacz do paznokci czy inny silny środek nic się nie stanie. Wiele nowoczesnych modeli umywalek znajdziecie pod adresem http://www.wodnetrendy.pl/14-umywalki-i-zlewozmywaki

Umywalki metalowe

Umywalki metalowe, z materiałów takich jak stal nierdzewna, miedź i mosiądz, są wyjątkowo trwałe. Są odporne na uszkodzenia, które mogą być spowodowane przez silne uderzenia. Można stosować większość domowych środków czyszczących, ale delikatniejsze metale, takie jak miedź, mogą wymagać specjalnych środków czyszczących. Ponadto metalowe zlewy z czasem gromadzą plamy z twardej wody. Poza tym mogą reagować z różnymi substancjami.

Umywalki szklane

Umywalki szklane wykonane są głównie ze szkła hartowanego, które zostało poddane kontrolowanej obróbce termicznej i chemicznej w celu zwiększenia jego wytrzymałości i trwałości. Umywalki ze szkła hartowanego są trwałe i odporne na pękanie lub stłuczenie. Twarda woda może pozostawiać plamy, ale można ją łatwo czyścić za pomocą domowych środków czyszczących. Poza tym szkoło nie reaguje z żadnymi substancjami.

Umywalki żeliwne

Zlewozmywaki żeliwne wykonane są z litego żeliwa pokrytego emalią. Zlewozmywaki są dostępne w wielu kolorach i są łatwe do czyszczenia. Powierzchnia szkliwa może może odprysnąć jeśli zostanie wystarczająco mocno uderzona ciężkim przedmiotem. Odpryskiwanie odsłoni żeliwo i może ostatecznie doprowadzić do rdzy. Taki umywalki są ponadto ciężkie i dzisiaj bardzo rzadko spotykane.

Mogą z łatwością naśladować inne materiały, takie jak granit i marmur. Są łatwe do czyszczenia i mają trwałą powierzchnię, dzięki czemu jest to dobry materiał do zlewu do dużego ruchu lub w łazienkach dla dzieci. Zlewozmywaki na powierzchniach stałych mogą być rozdrobnione lub zarysowane, ale można je łatwo uzupełnić za pomocą nieściernych produktów gospodarstwa domowego.