Meble tapicerowane czy skórzane – na jakie meble do salonu się zdecydować?

Jesteś przed remontem salonu? A może właśnie wprowadzasz się do nowego domu i nie wiesz na jakie meble wypoczynkowe się zdecydować? Postawić na meble skórzane czy tapicerowane? Podpowiadamy co wybrać!

Elegancja mebli skórzanych

Meble skórzane prezentują się bardzo elegancko. Kojarzone są z meblami drogimi. W salonie będą wyglądać bardzo efektownie. W zależności od tego ile miejsc do siedzenia chcemy posiadać możemy zdecydować się na skórzaną sofę lub narożnik. Narożnik zmieści wiele osób. Należy jednak pamiętać o tym, ze sam mebel zajmuje też sporo miejsca. Możemy mebel umieścić w kącie pomieszczenia lub też na jego środku. Na rynku jest dostępnych wiele modeli w odmiennej kolorystyce, wielkości, bryle. Jeśli mamy problem z doborem mebla do pomieszczenia warto udać się do osoby zajmującej się projektowaniem wnętrz. Doradzi nam, jaki wybór będzie dla nas najbardziej korzystny.

Meble skórzane dla alergików

Meble skórzane są łatwe w czyszczeniu. By pozbyć się kurzu wystarczy wilgotna ściereczka. Jest to więc bardzo dobre rozwiązanie dla alergików (szczególnie uczulonych na kurz). Takie meble będą o wiele lepsze niż sofy czy narożniki tapicerowane.

Meble tapicerowane

Meble tapicerowane są przyjemne w dotyku. Skóra jest śliska i zimna, co nie występuje w przypadku mebli tapicerowanych. Warto mieć to na względzie dokonując wyboru. Meble tapicerowane występują w wielu modelach i kolorach. Każdy więc znajdzie coś dla siebie. Niezależnie czy wybieramy meble tapicerowane do nowoczesnego czy do klasycznego wnętrza wybór jest bardzo szeroki.

Tapicerowane narożniki, pufy i fotele

Jeśli jesteś posiadaczką dużego salonu możesz wybrać komplet składający się z obszernego narożnika oraz dokupić do niego fotele i pufy. Taki zestaw pomieści wiele osób. Nawet jeśli będziesz gościła dużą grupę znajomych czy rodziny, nie będzie obaw, że ktoś się nie zmieści. Wszyscy wygodnie i komfortowe będą mogli cieszyć się wspólnie spędzanym czasem.