Mieszkania bezczynszowe – sposób na tanie mieszkanie

mieszkania bezczynszowe mysłowice

Niskie opłaty za mieszkanie to marzenie chyba każdego z nas. Ci, którzy wynajmują mieszkania, liczą na łaskę ich właścicieli, by ustalili jak najniższe odstępne, zaś we własnych mieszkaniach liczymy przede wszystkim na jak najniższy czynsz. Ten niestety z roku na rok zwykle nieco wzrasta, jednak nie martwi to tych, którzy zamieszkują mieszkania bezczynszowe w Rzeszowie takie mieszkania oferuje tutaj wielu deweloperów.

mieszkanie bezczynszowe

Mieszkania bezczynszowe – jak to działa?

Standardowo całość miesięcznych opłat za mieszkanie składa się z:

  • opłat za media – prąd, gaz, woda, płatne ryczałtowo bądź według zużycia
  • czynszu administracyjnego – obejmuje on przede wszystkim opłaty związane z utrzymaniem części wspólnych w budynku: sprzątanie i oświetlenie klatki schodowej, utrzymanie windy, wywóz śmieci. Uwzględnia również przeważnie składkę na fundusz remontowy, z którego finansowane są przede wszystkim prace takie jak malowanie klatek schodowych, termoizolacja budynku, odnowienie elewacji itp. Nie jest również tajemnicą, że z czynszów utrzymuje się administracja.

Dodatkowo oczywiście każdy we własnym zakresie płaci za internet czy kablówkę oraz spłaca ewentualne raty kredytu mieszkaniowego, to już jednak wygląda różnie w każdym przypadku. Standardowo czynsz administracyjny wynosi ponad 300 złotych, choć w zależności od lokalizacji oraz liczby mieszkańców w danym mieszkaniu, może on pochłaniać miesięcznie nawet ponad 500 złotych. To spory wydatek, zatem nic dziwnego, że dużym zainteresowaniem cieszą nowoczesne mieszkania bezczynszowe. Rzeszów  do tej pory miał takie mieszkania głównie w kamienicach, jednak pojawiają się one również w ofercie deweloperów.

mieszkania bezczynszowe mysłowice

Oczywiście w mieszkaniach bezczynszowych konieczne jest pokrywanie opłat za czynności takie jak wywóz śmieci, sprzątanie i utrzymanie części wspólnych oraz opłat za media. Kluczem do sukcesu i idących za nim oszczędności jest umiejętność dogadania się sąsiadów między sobą w kwestiach związanych z częściami wspólnymi. Najłatwiej oczywiście mają mieszkańcy w nowym budownictwie, gdzie nieprędko trzeba będzie podejmować poważne decyzje związane np. z malowaniem klatek schodowych, co jak wiadomo, niesie za sobą większe wydatki. Realną oszczędność na co dzień daje jednak brak konieczności utrzymania administracji oraz możliwość samodzielnego podejmowania decyzji przez mieszkańców budynków – to też jednak ryzyko, które mają w sobie nowoczesne mieszkania od dewelopera. Jednak w Rzeszowie w nowych inwestycjach przeważnie nie mają jednak tego problemu – lokatorzy budynków są niekonfliktowi i potrafią wypracować wspólną wizję na dbanie o części wspólne.

Więcej na temat nowoczesnych mieszkań zlokalizowanych w Rzeszowie znajdziesz na stronie dewelopera – Apklan.com