Mieszkanie dla Młodych na rynku polskim funkcjonuje od 2014 roku. Rząd miał na uwadze osoby młode, które nie są w stanie zakupić mieszkania za gotówkę, a chciałyby mieć już jakiś dobry start w życiu. Jednak spieszcie się, bo pomoc ta została uchwalona na lata 2014-2018, a konkretniej od 1 stycznia 2014 do 30 września 2018 roku, a więc to ostatni dzwonek by móc starać się o ten benefit.
Warunki MDM
Jednym z głównych warunków możliwości przystąpienia w ogóle do uczestnictwa w programie Mieszkanie dla Młodych jest fakt wieku kandydatów. Mianowicie kandydat nie może przekraczać 35 roku życia. I wbrew pozorom nie liczy się konkretna data urodzenia, ale rocznik. Jeśli chodzi o małżeństwa sprawa wygląda nieco inaczej, gdyż liczy się wiek młodszego z małżonków.
Co ze ślubem? Generalnie przyjmowało się, że osoby biorące udział w tymże programie muszą być po ślubie. Jednak istnieje wyjątek w przypadku zawarcia umowy dzień przed datą ślubu – wówczas można starać się o tenże benefit.
Czy można mieć inne mieszkanie na własność?
Przede wszystkim zabronione jest posiadanie mieszkania w chwili obecnej, ale także w przeszłości. Bycie właścicielem bądź współwłaścicielem kompletnie skreśla nas z możliwości starania się w programie Mieszkanie dla Młodych. Chyba, że beneficjent w ciągu 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy zrzeknie się własności mieszkania. To samo zresztą dotyczy wynajmu – musi rozwiązać on umowę.
Na co przyznawana jest dopłata z MDM?
Nie ma tutaj szczególnych obostrzeń, na jakiego rodzaju nieruchomości przyznawana jest dopłata, a na jakie nie. Przede wszystkim może to być zakup domu czy też mieszkania, które pochodzić będzie z rynku wtórnego lub pierwotnego. Co więcej, MDM należy się także osobom, które chcą rozpocząć budowę domu wolnostojącego jednorodzinnego.
Często kupowane są mieszkania deweloperskie. Śląsk oferuje ich całkiem sporo [MOŻESZ SPRAWDZIĆ TUTAJ – http://www.domyslaskie.pl/ ].