Mieszkanie na parterze. Dla kogo będzie ono dobrą opcją?

Mieszkania na parterze, niesłusznie są uznawane często za gorsze. Nawet deweloperzy sprzedają je za niższe ceny. Czy jednak w każdym przypadku mieszkania na parterze nie jest korzystnym rozwiązaniem.

Mieszkanie na parterze zalety

Brak opłaty za windę

W mieszkaniu na parterze mieszkańcy nie powinni uiszczać opłaty za windę. Co sprawia, że koszty administracyjne w przypadku posiadania mieszkania na parterze są niższe. W skali roku nawet o prawie 2000.

Wnoszenie mebli jest łatwiejsze

Często wielkogabarytowe meble nie mieszczą się w windzie. Mieszkanie na parterze sprawia, że nie ma problemu z wnoszeniem nawet dużych mebli i wyposażenia, którego nie można rozłożyć na mniejsze części.

Prace remontowe łatwiej wykonywać

Wszystkie prace remontowe i wykończeniowe są znacznie łatwiejsze, z uwagi na fakt, iż nie trzeba biegać po schodach, ani czekać na windę.

Zwierzęta mogą przebywać na parterze bez obawy, że spadną

Mając mieszkanie na wysokim piętrze boimy się, żeby nasze zwierzęta same wychodziły na balkon czy taras. W mieszkaniu an parterze nie ma takiego problemu, dodatkowo, jeżeli przynależy do niego ogródek nie ma problemu z porannym wyprowadzaniem psa.

Dla kogo sprawdzi się mieszkanie na parterze?

Mieszkanie na parterze sprawdzi się dla posiadaczy czworonogów, będą one mogły bez obaw korzystać z tarasu czy ogródka. Ponadto szczekanie naszego psa nie obudzi sąsiada z dołu.
Mieszkanie na parterze jest idealne dla starszych osób. Osoby starsze mają trudność w poruszaniu się mieszkanie na parterze ułatwia sprawę. Wchodzenie po schodach kiedy ma miejsce awaria windy, byłoby dla takich osób bardzo trudne. Podobnie z osobami niepełnosprawnymi ruchowo. Mieszkanie na parterze jest dla nich znaczenie lepszym rozwiązaniem, niż mieszkanie na piętrze.

Nowe mieszkania deweloperskie budowane są w nowoczesnej zabudowie – większość z nich ma tak zwany wysoki parter. Tak więc nie musimy obawiać się o nasze bezpieczeństwo oraz ryzyko kradzieży.

A jeżeli interesują was mieszkania deweloperskie w nowoczesnej zabudowie zajrzyjcie na stronę www.apklan.com