Mieszkanie vs. dom – co jest lepsze?

Młode małżeństwa, osoby z większym stażem, które zdążyły już odłożyć na swoje mieszkanie czy dom, nierzadko stają przed wyborem czy kupić dom czy mieszkanie? Tak naprawdę jest mnóstwo nowych i zarazem nowoczesnych mieszkań na sprzedaż. Katowice, Wrocław, Rzeszów – wszędzie znajdziemy ciekawe oferty mieszkań i domów. Co zatem jest lepsze i na co warto postawić?

Zalety mieszkania w budynku wielorodzinnym

Budynki wielorodzinne znajdują się przeważnie w centrum większych miast, a jeśli nie w samym ich sercu, to bardzo blisko, co przemawia za ich atrakcyjnością. Dzięki takiemu usytuowaniu mamy blisko do sklepów czy aptek, ale nie tylko – mamy możliwość skorzystania z wielu usług związanych na przykład z rozrywką, poprzez szerszy dostęp do kin, teatrów czy innych miejsc. Przeważnie podczas zakupu mieszkania w budynku, do naszego czynszu wliczony jest tak zwany Fundusz Remontowy. Z Funduszu tego pieniądze przeznaczone są na wszelkiego rodzaju naprawy usterek, remonty klatki schodowej, elewacji budynku czy dachu. Wydawać by się mogło, iż zatem koszt utrzymania mieszkania będzie o wiele niższy aniżeli utrzymanie domu jednorodzinnego. Co więcej, w czynszu nierzadko znajduje się już:

  • opłata za wywóz śmieci,
  • opłata za centralne ogrzewanie,
  • podatek od nieruchomości.

Mieszkania na sprzedaż w Rzeszowie i głównie na Podkarpaciu możemy dostać w naprawdę atrakcyjnych cenach. Sprawdź: Rzeszów nowe mieszkania.

Zalety mieszkania w domu jednorodzinnym

W domu jednorodzinnym możemy wykorzystać przestrzeń, która znajduje się na zewnątrz. Ogromny ogród, w którym możemy robić co tylko chcemy. Relaks na narożniku technorattan? Nie ma większych przeszkód! Przestrzeń wokół domu jest zagospodarowana według naszych preferencji – mini ogródek warzywny, strefa relaksacyjna, strefa gier i zabaw dla dzieci, to wszystko może być w Twoim domu. Z kolei mieszkając w domu nie musisz opłacać funduszu remontowego, a co za tym idzie – sam decydujesz o swoich naprawach, a jeśli masz fach w ręku – tym lepiej dla Ciebie! Najważniejszą zaletą, dla której osoby się decydują na zakup domu to przede wszystkim wolność i pełna swoboda.

W każdym mieście znajdziemy atrakcyjne oferty domów czy mieszkań na sprzedaż. Katowice czy Wrocław – tak naprawdę wystarczy się rozejrzeć!