Montaż drzwi harmonijkowych – szybko i tanio

drzwi harmonijkowe montaż

Montaż drzwi harmonijkowych nie powinien budzić zbyt wielu obaw. Jest to niezwykle prosty proces, któremu podoła każdy, kto nie jest złotą rączką. To, co jest tutaj kluczowe, to postępowanie zgodnie z instrukcją. Samodzielny montaż składanych drzwi to także sposób na zaoszczędzenie – montaż drzwi przez fachowców może wynieść około 200 zł.

Po pierwsze – skompletuj wszystko

Pierwszym krokiem, który należy postawić na drodze do montażu drzwi harmonijkowych, jest nic innego, jak skompletowanie wszystkiego, co będzie nam niezbędne. Przede wszystkim – jak można się domyślić – musimy wyposażyć się w same drzwi, ościeżnice, prowadnice, a także zestaw montażowy. Często jest on dołączony do kompletu z drzwiami, dlatego warto się upewnić, czy jest, czy nie. Warto wyposażyć się również w ołówek, poziomicę, papier ścierny i miarkę. Tym, o czym nie można zapomnieć, jest wkrętarka i wkręty krzyżowe. Należy zastanowić się również, gdzie i w czym montowane będą drzwi. Jeśli ich ościeżnica będzie metalowa lub betonowa warto wyposażyć się w odpowiednie do tego wkręty. Montaż nie może odbyć się również bez elementów montażowych, czyli klamek i klipsów. Z takim wyposażeniem można śmiało przystępować do pracy.

Drzwi harmonijkowe – montaż

Co należy zrobić, jeśli mamy już wszystko? Montować! Instrukcja to w tym momencie lektura obowiązkowa. Po pierwsze trzeba wykonać dokładne pomiary i przygotować prowadnice. Kolejno należy zabrać się za montaż listwy z rolkami. Następnie należy delikatnie i dokładnie zamontować prowadnicę końcową oraz zająć się montażem odpowiednich klipsów. Montaż drzwi harmonijkowych kończy się zamocowaniem harmonijek w przeznaczonych dla nich miejscach. Gotowe, właśnie stałeś się złotą rączką!

O montażu drzwi krok po kroku przeczytasz na stronie http://www.drzwi-harmonijkowe.pl/montaz-drzwi-harmonijkowych/.