Murowany czy tynkowany garaż – cena

Garaż

Budżet to główna kwestia, która determinuje wszelkie prace budowlane. Decydując się na odpowiednie rozwiązanie, zwróć uwagę na koszty i czas wykonania. Aktualnie, garaż nie pełni jedynie miejsca do przechowywania samochodów, często wykorzystujemy go jako domowy warsztat lub pomieszczenie gospodarcze.

Garaż tynkowany cena i właściwości

Garaż tynkowany wykonany z płyt warstwowych wygląda zdecydowanie lepiej niż murowany. Budując go, możesz idealnie dobrać go do kolorów i wykończenia Twojego domu. Tynk jest również łatwy w konserwacji, a żeby go odświeżyć wystarczy umyć go wodą z płynem. Cena garażu tynkowane jest znacznie niższa niż murowanego. Szybki montaż jest kolejną z zalet tego rozwiązania. Dodatkowo, garaż tynkowany może zostać ocieplony tak jak wersja murowana. Termoizolacja gwarantuje optymalną temperaturę w pomieszczeniu podczas lata. Garaż nie nagrzewa się, co niweluje powstawanie brzydkich zapachów. Jeżeli używasz swojego garażu do majsterkowania lub jako domowy warsztat, podczas zimy odpowiednie ocieplenie pomoże w utrzymywaniu się ciepła w pomieszczeniach. Garaże z płyty warstwowej są odporne na działanie czynników atmosferycznych oraz niskich temperatur.

Decydując się na garaże tynkowane z płyty warstwowej sprawdź ofertę https://piotr.com.pl/. Kompleksowa usługa obejmuje projekt garażu oraz jego wykonanie.

Garaż murowany cechy

Garaże murowane to bardzo popularne rozwiązanie. Wybierane jest przede wszystkim z uwagi na łatwość jego dopasowania do budynku. Oprócz tego, wykonywane są z materiałów, które są łatwo dostępne, dzięki czemu mamy wiele możliwości konstrukcyjnych. Garaże murowane są bardzo trwałe, jednak ich budowa jest bardziej skomplikowana. Obiekt musi zostać wybudowany przez profesjonalną ekipę, co zwiększa cenę takiej usługi. Do minusów możemy zaliczyć dłuższy czas realizacji oraz trudność w przypadku modernizacji budynku w przyszłości.

Szukając odpowiedniego rozwiązania dla siebie, zwróć uwagę nie tylko na koszty ale również funkcjonalność na której Ci zależy. Jeżeli chcesz szybko postawić garaż, postaw na wersję z płyt warstwowych.