Musisz ją mieć! Mandolina kuchenna do zadań specjalnych

Idea mandoliny polega na tym, że ułatwia i przyspiesza krojenie twardej żywności. Całą cukinię lub cebulę można pokroić już w około dziesięć sekund. Kolejną zaletą mandoliny jest to, że wszystkie plastry są idealne, jednolite oraz równomierne. Sprawdźmy jak mandolina kuchenna może wpłynąć na Twoje działania w kuchni.

Jak wykorzystać mandolinę kuchenną na co dzień?

Krążki cebulowe – ile razy potrzebowałeś cienkich plasterków cebuli? Hamburgery, kanapki do pracy, zupa cebulowa, krążki cebulowe w cieście czy cebula do sałatek. Cebulę o wiele łatwiej pokroić za pomocą mandoliny kuchennej.

Plasterki pomidora – niezależnie od tego, czy używasz pomidorów do burgera lub kanapki, wrzucasz do sałatki, przekładasz lasagne, czy posypujesz pizzę margherita – mandolina kuchenna zapewni Ci idealnie równe plasterki. Co znacznie wpłynie na estetykę podawanych dań.

Plastry warzyw – wszystko zależy od tego czy chcesz uzyskać cienkie paski na frytki, plasterki ogórka na wegetariańskie kanapki, czy plasterki rzodkiewki lub czerwonej papryki do sałatki. Mandolina kuchenna jest najlepszym sposobem na ich równomierne rozdrobnienie.

Plastry owoców -podobnie jak w przypadku warzyw powyżej, jeżeli chcesz uzyskać cienkie plasterki jabłek lub gruszek, albo po prostu coś innego do sałatki owocowej, mandolina jest dobrym rozwiązaniem.

Plastry marchwi – krojenie marchewki jest naprawdę uciążliwe. Marchewka jest twarda, a uzyskanie równych plastrów przy wykorzystaniu noża niemal niemożliwe do zrealizowania. Mimo że moje noże są bardzo ostre, ciężko jest przeciąć całą marchewkę, a jeszcze trudniej jest wyrównać plasterki. Mandolina kuchenna umożliwia szybkie krojenie marchewek, niezależnie od tego, czy chcesz je pokroić w okrągłe, owalne czy długie, cienkie plasterki.

Zachowaj szczególną ostrożność podczas korzystania z mandoliny

Ostrza są bardzo, bardzo ostre i mogą z łatwością odciąć czubek palca lub kostki. Robiłem to raz lub dwa i to boli bardziej niż najgorsze cięcie papieru i obficie krwawi. Bądź ostrożny i używaj zawsze osłony palców lub dodatkowego uchwytu na żywność. Za pomocą oferty Borner https://borner.pl/kategoria-produktu/akcesoria-kuchenne/v-hebel/ znajdziesz idealną mandolinę do kuchni. Narzędzie z pewnością będzie Ci pomocne przez kolejne lata.