Muszla wc. Podpowiadamy jak mądrze wybrać

Wybór odpowiedniej muszli wc jest niezwykle ważny. Od tego w gruncie rzeczy zależy to jak funkcjonalna ona będzie i ile czasu będziemy musieli poświęcić, aby utrzymać ją w czystości. Na rynku spotkamy wiele różnych rozwiązań, jak jednak w ich gąszczu nie dać się zwariować i wybrać tę odpowiednią?

Muszla wc

Muszla wc dawniej określana jako miska klozetowa lub miska wc, dzisiaj dostępna jest w wielu formach. Jakie rodzaje muszli wc znajdziemy w sklepach?

Klasyczne miski wc

Klasyczne, tradycyjne miski wc do powieszania posiadają kołnierz. Większość z nich wyposażona jest w deskę wolnoopadającą. Te muszle są zdecydowanie tańsze od ich unowocześnionych wariantów, więc jeżeli nie chcesz przepłacać wybierz ten model. Trzeba mieć jednak na uwadze to, że taki typ muszli nieco trudniej utrzymać w czystość, gdyż zabrudzenia osadzają się pod kołnierzem, gdzie trudno dotrzeć.

Miski bezrantowe

Miski bezrantowe inaczej określane jako bezkołnierzowe nie posiadają kołnierza zabezpieczającego przed wypłynięciem wody. Zamiast tego misa ma specjalną konstrukcję, ta pozwala również na łatwiejsze i szybsze czyszczenie. Takie modele znaleźć można na stronie https://www.arbolazienki.pl/muszle-wc-bidety

Kolor muszli wc

Mało kto wie, ale na rynku znajdziemy równe kolory muszli, choć zdecydowanie i tak królują i królową będą te w kolorze białym. Innym wariantem spotykanym w ekstrawaganckich łazienkach w klubach, restauracjach jest czarna miska sedesowa. Choć ma swoich przeciwników, którzy deprecjonują je ze względu na niepewność co do czystości.

Miska podwieszana czy stojąca?

Decydując się na zakup miski wc musimy zdecydować czy kupimy tę stojącą czy podwieszaną. Jeżeli nasz odpływ znajduje się w podłodze zdecydować będziemy musieli się na wariant stojący, natomiast gdy odpływ będzie znajdował się w ścianie do wyboru mamy dwa rozwiązania, choć zdecydowanie większy wybór jest wśród misek podwieszanych.