Najlepsze rozwiązania w małych mieszkaniach

Drzwi harmonijkowe

Niewielki metraż to coś, co może nam na wiele sposobów sprawić niemałe problemy podczas aranżacji. Jak bowiem zmieścić wszystkie meble i przedmioty, bez których trudno się obejść, kiedy do zagospodarowania mamy zaledwie trzydzieści pięć metrów kwadratowych? W przypadku kawalerek jest jeszcze gorzej… W poniższym artykule podpowiadamy jak sprawić, aby nasze niewielkie mieszkanko było stylowe i funkcjonalne, a przy tym także niezagracone!

Pojemna szafa

W małym mieszkaniu powinniśmy się zaopatrzyć w… sporej wielkości szafę, która pomieści nasze ubrania i wiele rzeczy, które mogą nam się przydać na co dzień. Tego rodzaju szafy najczęściej umieszcza się w przedpokoju bądź sypialni. Jeśli dysponujemy tylko jednym pokojem – w części salonowo-sypialnianej. Warto postawić na model, który będzie zajmował całą wysokość danej ściany, wtedy uda nam się w jednym miejscu przechowywać naprawdę wiele rzeczy. Najlepszym wyborem będzie zabudowanie szafą jeden całej ściany w przedpokoju i kawałek w salonie lub sypialni.

Składane meble

Kiedy mamy do czynienia z niewielkimi przestrzeniami warto postawić na składane meble. Składane łóżko i składany stolik w kawalerce to coś, co znacznie ułatwi nam codzienne funkcjonowanie i sprawi, że za dnia będziemy posiadać całkiem sporo miejsca, które może nam się przydać podczas przyjmowania gości czy przykładowo, gdy chcemy sobie poćwiczyć na zwijanej macie do jogi. W porze posiłku będziemy mogli rozłożyć stolik i spokojnie zjeść. Natomiast wieczorem wystarczy rozłożyć kanapę, która w takiej formie może nam zajmować nawet i cały pomieszczenie i wygodnie się ułożyć do snu, natomiast rano wystarczy złożyć ją z powrotem, aby odzyskać wolną przestrzeń.

Drzwi harmonijkowe

Warto postawić również na pewno sprytne rozwiązanie, jakim bez wątpienia są drzwi harmonijkowego. Gdy posiadamy co najmniej dwa pokoje albo osobno kuchnię, najlepiej zdecydować się na drzwi harmonijkowe. W odróżnieniu od standardowego rodzaju drzwi nie potrzebują żadnego dodatkowego miejsca na otwierane skrzydło, gdyż po prostu składają się na pół lub niczym harmonijka. Będą również doskonałym rozwiązaniem w przypadku utworzenia zabudowy na szafę lub garderobę, a także przy wydzielaniu kącika kuchennego, gdy nie chcemy, aby nasza kanapa znajdowała się tuż obok piekarnika. Drzwi harmonijkowe doskonałej jakości można znaleźć na: http://www.drzwi-harmonijkowe.pl/.