Naklejki na ścianę w pokoju pięciolatka

Pokój pięciolatka może być kolorowy i rozwijający wyobraźnię dziecka. Jednak żeby osiągnąć taki efekt trzeba pamiętać o zachowaniu pewnych zasad projektowania. Jedną z nich jest ta, głosząca iż dekoracje w pomieszczeniu tego typu ogrywają kluczową rolę. Jednym z pomysłów na dekoracje są naklejki na ścianę.

Pokój pięciolatka – o tym pamiętaj przy projektowaniu

Dziecko powinno uczestniczyć w projektowaniu

Pięcioletnie dziecko ma już całkiem spory zasób słownictwa, nie omieszka więc dosadnie wyrazić swojego rozczarowania przemianą pokoju. Ważne jest zatem, żeby dziecko miało poczucie partycypowania w procesie projektowania i wybierania zarówno mebli jak i akcesoriów.

Dekoracje nie powinny być angażujące podczas sprzątania

W pokoju dziecka zazwyczaj po pewnym czasie tworzy się stos zabawek. Nie zapominajmy, że pluszaki są również dekoracjami, choć służą także zabawie. O czystość tego wszystkiego trzeba zadbać. Nie warto zatem inwestować w dekoracje, które trudno jest czyścić i gromadzi się na nich dużo kurzu.

Dekorując pokój nie zapominaj o ścianach

Wykorzystywanie w dekorowaniu ścian to bardzo dobry pomysł, gdyż nie wprowadza się przy tym dodatkowych powierzchni do czysczenia,. W tym celu mo,zna wykorzystać tapety lub naklejki ścienne.

Naklejki ścienne w pokoju 5-latka

W pokoju pięciolatka naklejki powinny być niezwykle radosne. Warto kierować się zainteresowaniami dziecka. Obecnie można kupić naklejki ze zwierzętami, kwiatuszkami, samochodami a nawet superbohaterami. Warto zajrzeć do sklepu Milli Home , pod adresem https://www.millihome.pl/pl/c/Naklejki/126 . Dostępnych jest tam wiele typów naklejek polskiego producenta.