Naturalne tkaniny w wystroju skandynawskim

Wnętrze skandynawskie

Naturalne materiały to podstawa skandynawskiego stylu. Wszystkie tkaniny są ekologiczne i powstają z dbałością o środowisko. Sprawdź jakie materiały warto wykorzystać w swoich wnętrzach.

Materiały organiczne

Styl skandynawski to przede wszystkim prostota i minimalizm. Dlatego też w skandynawskich wnętrzach dominują naturalne materiały. Nie ma tu miejsca na sztuczne i syntetyczne tkaniny, poliester czy nylon. Najczęściej wykorzystywane jest drewno, kamień oraz miękkie tkaniny. Wełna, len czy bawełna to tkaniny wytrzymałe, które długo wyglądają bardzo dobrze. Skandynawowie uwielbiają dużo poduszek, które układają na kanapie lub wykorzystują do siedzenia na podłodze. Koce i pledy to również podstawowy element dekoracji. Podczas chłodnych dni pozwoli się przykryć i zrelaksować. Grube, mięsiste i ciężkie tkaniny sprawiają, że pomieszczenie staje się przytulne i ciepłe. Firany i zasłony to również ważny element wystroju. Ważne, żeby były naturalne, lekkie i dobrze skomponowane z wnętrzem. Sprawiają, że dom staje się jasny i przestronny.

Kolorystyka

Podstawowe kolory w wystroju skandynawskim to szary, biały czy ecru. Tkaniny również mogą być w stonowanych odcieniach, lub wyróżniać się kontrastowym kolorem. Oprócz kolorów, możesz również pobawić się wzorami. Wzorzyste poduchy lub koce są również mile widziane, ale jako pojedynczy dodatek. Często wykorzystywane są również wzory kwiatowe, roślinne czy zwierzęce.

Wiele ciekawych inspiracji do wnętrz w stylu skandynawskim znajdziesz w ofercie sklepu Amazing Decor: https://amazingdecor.pl/.