Nietuzinkowe dekoracje wnętrz

Oryginalna półka na książki

Jak wiadomo dekoracje, dodatki i akcesoria są w stanie całkowicie zmienić pomieszczenie i nadać mu zupełnie innych, interesujący i świeży charakter. Jednak typowe dodatki mogą wydawać się mimo wszystko nudne i nie zrobią już żadnego wrażenia ani na domownikach ani na odwiedzających gościach. Warto zastanowić się nad zwykłymi rzeczami, które można przeobrazić w coś naprawdę oryginalnego

Półka na książki

Zwykła półka na książki nie jest niczym niezwykłym – można jednak nadać jej interesujący kształt, np. ślimaka albo fali. Książki można także np. zawiesić na wieszakach do płaszczy i kurtek. Taką półkę można wykonać z różnych materiałów, przykładowo można zrobić ją z dużego drewnianego pudełka, w którym kupiło się owoce albo ze skrzyni i położyć na klapie długą poduszkę, i tym samym stworzyć sobie idealne miękki kącik do czytania z książkami dosłownie “pod ręką”.

Koryta kablowe

Takie koryta to nic innego jak listwy, zazwyczaj srebrne, które mają za zadanie zamaskować kable wszelkich urządzeń elektrycznych, aby odpowiednio o nie zadbać ale także i nadać wnętrzu bardziej elegancki wygląd pozbawionych plątaniny kolorowych kabli wijących się przy każdym sprzęcie elektronicznym. W domu takie koryta można sprytnie zamaskować, ale można także potraktować je jak oryginalną dekorację. Wystarczy zdecydować się na koryta o dziwnych, ciekawych kształtach i zamontować je w dość widocznych miejscach, ale w takich, w których w żaden sposób nie będą przeszkadzać. Można je nawet przemalować, aby odpowiednio dopasować do ścian. Plusem takiej instalacji jest efekt uboczny w postaci ułożonych kabli, które już nie będą się plątać ani tak bardzo brudzić jak wcześniej. Wszelkie akcesoria do tras kablowych można kupić na https://www.ex-con.pl/korytka-kablowe/.

Zdjęcia

Fotografie na ścianach są zawsze w modzie, poza tym, że po prostu dobrze wyglądają nadają wnętrzu przytulny, rodzinny charakter – wywołują miłe wspomnienia, a pięknie wykonane sesje zdjęciowe inspirują i mogą nawet nadać wnętrzu zamierzony (bądź nie) nastrój. Jeśli nudzą Cię zwykłe ramki postaw na takie o dizajnerskich kształtach. Możesz też powiesić zdjęcia na sznurkach przecinających pokój albo ułożyć z nich różne kształty np. na tablicy korkowej. Idealnie nadają się do tego fotografie jak z dawnego polaroidu. Dziś takie zdjęcia można uzyskać dzięki nowoczesnym aparatom Instax, które pozwalają wcześniej na małą obróbkę i wybór najlepszego zdjęcia przed wydrukiem – https://notopstryk.pl/pl/searchquery/instax/1/phot/5?url=instax.