Niezbędnik każdego cyfrowego artysty – poradnik

Tablety dla grafików

W XXI wieku sztuka przeniosła się do sieci. Mamy coraz więcej cyfrowych artystów, którzy nie przerabiają nawet swojej twórczości na wersję cyfrową, ale od początku do końca tworzą ją za pomocą sprzętu elektronicznego, jakim jest komputer czy tablet. Podpowiadamy, kim są dzisiejsi cyfrowi artyści i w jakie urządzenia powinni się zaopatrzyć, aby mogli swobodnie i bez przeszkód wykonywać swoje obowiązki. 

Cyfrowy artysta

Takim artystą może być dosłownie każdy – grafik, fotograf, architekt czy składacz tekstu. Wszyscy oni wykonują bardzo ważne zadania na urządzenia elektronicznych oraz i z ich pomocą. Graficy tworzą grafiki, ilustracje, tak zwane concept arty, elementy świata gier, okładki, wizytówki, logo firm i wiele, wiele innych projektów. Architekci na komputerach przygotowują misterne projekty budynków, wnętrz i ogrodów. Fotografowie natomiast nanoszą poprawki, retuszują zdjęcia i tworzą fotomontaże do różnych celów. Z kolei składacze tekstu są odpowiedzialni za odpowiednie przygotowanie treści do wydruku – można powiedzieć, że ich praca polega na przygotowaniu książki. Następnie ich projekty są wysyłane do drukarni. 

Dlaczego warto tworzyć cyfrowe projekty?

Tworzenie cyfrowych projektów jest, przede wszystkim, dość tanie. Kiedy posiadamy już wszystkie niezbędne urządzenia i akcesoria do pracy możemy już tylko pracować i niczym się nie martwić. Na cyfrowych projektach łatwo nanosić poprawki, a jeszcze łatwiej je wycofać, gdy uznamy jednak, że zrobiliśmy coś źle. Nigdy nie było i nie ma takiej swobody podczas pracy przy projekcie wykonanym w technikach tradycyjnych. 

Niezbędnych cyfrowego artysty

Wszystkie urządzenia jakie tutaj wymienimy są bardzo istotne w pracy artysty i nie należy na nich oszczędzać. Inwestycja w dobry sprzęt znanych i uznanych marek z pewnością nam się zwróci. Pierwszą więc rzeczą, w którą należy się zaopatrzyć, jest komputer z porządnym procesorem, wysokiej jakości kartą graficzną, sporą ilością pamięci oraz dużym ekranem, który wyświetla kolory zbliżone do rzeczywistych. Należy zaopatrzyć się również w dyski zewnętrzne, na których można przechowywać swoje projekty. Potrzebujemy również programów graficznych o interesujących możliwościach i tablety graficzne. Tablety graficzne umożliwiają swobodną pracę nad projektami dosłownie wszędzie. Warto przyjrzeć się tabletom marki Huion – https://huion.com.pl/11-tablety-graficzne. Myszka nigdy nie pozwoli nam na takie działania, jak tablet. Warto również pomyśleć o dużym biurku na wszystkie te rzeczy i bardzo wygodnym fotelu.