Okno kuchenne w modnym wydaniu

Kuchnia to miejsce, gdzie spędza się zwykle sporo czasu. Musi być odpowiednio oświetlone, ale jednocześnie dobrze, aby osoby postronne nie widziały, co dzieje się w środku. Czy okno kuchenne można zaaranżować modnie, ale również funkcjonalnie? Oczywiście! W niniejszym materiale prezentujemy kilka sprawdzonych pomysłów na piękne okno w kuchni!


Funkcjonalność przede wszystkim

Jako iż kuchnia jest miejscem, gdzie niezwykle łatwo powstają zabrudzenia (odpryski gorącego tłuszczu, zachlapania, opary itp.), niezwykle ważne jest zaaranżowanie przestrzeni tak, aby utrzymanie czystości nie było wyzwaniem. Dlatego też w kuchni warto pomyśleć np. o żaluzjach bądź roletach, które łatwo się czyści. Niezwykle pięknie prezentują się żaluzje drewniane, które wystarczy przecierać wilgotną ściereczką, aby pozbyć się nadmiaru kurzu bądź tłustych zabrudzeń. Co do rolet warto zorientować się w sklepie, które można bezpiecznie ściągnąć i wybrać np. w pralce lub ręcznie. Świetnym rozwiązaniem są rolety materiałowe lub przepiękne rolety rzymskie, które stanowią prawdziwą ozdobę dla okna.

A co z klasyczną firanką?

Jeżeli już koniecznie chcemy powiesić w kuchni firanki, warto pomyśleć nad klasycznymi zazdrostkami lub krótkimi zasłonkami kuchennymi. Są one łatwe w zawieszeniu, a także można je bez problemu prać w pralce. Dodatkowo nie obciążają one wizualnie okna, a dodatkowo podkreślają jego piękno. Kuchenne zasłonki i firanki można nabyć w wielu kolorach oraz oczywiście z motywami kuchennymi – np. ziarenkami kawy, parującymi filiżankami lub z owocami/warzywami.

Wiele pięknych propozycji na okna kuchenne oferuje firma z Katowic Okno Art Design https://roletyzaluzjekatowice.pl/.