Opcje przechowywania poprawiające funkcjonalność kuchni

wygodna i praktyczna kuchnia

Kuchnie mogą się łatwo zagracić urządzeniami, naczyniami kuchennymi i innymi gadżetami specjalnymi. Staranie się zorganizować i znaleźć miejsce dla wszystkich tych elementów może wydawać się przytłaczające. Kiedy myślisz, że odłożyłeś wszystko, pojawiają się inne akcesoria.

Na szczęście mamy kilka porad, aby pomóc Ci w zaspokajaniu wszystkich Twoich potrzeb w zakresie przechowywania. Mamy wiele rozwiązań do przechowywania w kuchni, dzięki czemu można rozwiązać wszystkie Twoje dylematy. Przygotowaliśmy kilka naszych ulubionych rozwiązań do przechowywania danych, które mają nadzieję, że zainspiruje Cię do przebudowy kuchni.

szafka kuchenna narożna
Narożna szafka kuchenne – idealne wykorzystanie dużych i niewygodnych przestrzeni w kuchni

Niestandardowa spiżarnia

Spiżarnie kuchenne są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które mają wiele dodatkowych urządzeń, akcesoriów i suchej żywności. Niezależnie od tego, czy chodzi o przejście czy mniejszą przestrzeń, spiżarnia pozwala na różne opcje przechowywania. Możesz wstawić kosze na śmieci, regały i obszerną półkę. Dzięki spiżarni można wszystko znaleźć w jednym, zorganizowanym miejscu. Można nawet zamknąć go z przesuwanymi drzwiami, tak aby nie oderwało się od innych pięknych elementów kuchni.

Szuflady pod zlewem

Przestrzeń pod zlewozmywakiem często może wydawać się pozbawioną dna, co utrudnia znalezienie i dotarcie do przedmiotów w ciemnych głębiach. Jednym z największych sposobów na utrzymanie środków czyszczących i detergentów do naczyń jest zastosowanie szuflad pod umywalkę. Zorganizowanie wysuwanych szuflad ułatwi dostęp do materiałów czyszczących.

szuflady kuchenne organizacja akcesoriów
Organizacja akcesoriów kuchennych w szufladach i organizerach

Szuflady narożne

Nie jest tajemnicą, że narożniki są trudnymi przestrzeniami, jeśli chodzi o rozwiązania w zakresie przechowywania w kuchni. Ale wraz z pojawieniem się inteligentnej szuflady narożnej nie musisz już martwić się o te niewygodne przestrzenie. Dzięki głębokiej szufladzie, która biegnie po przekątnej w narożniku, można w pełni wykorzystać możliwości swojej szafy.

Zabudowy na urządzenia

Nikt nie lubi zagęszczonego blatu, dlatego szafki na urządzenia zyskują popularność. W przypadku AGD używanych regularnie, takich jak toster lub blender, szafki i zabudowy są świetnym sposobem, aby je ukryć, ale wciąż pozostawić dostępność urządzeń.

wygodna i praktyczna kuchnia

Wysuwana szuflada na przyprawy

Przypraw i słoiki zwykle gromadzą się przez lata, pozostawiając bałagan. Organizer na przyprawy który jest wbudowany w szufladę, jest praktycznym rozwiązaniem, dzięki któremu można zorganizować wszystkie przyprawy. Wnęki mogą być tak szerokie lub wąskie, jak chcesz w podstawach lub górnych szafkach, co ułatwia przechowywanie różnych rozmiarów butelek.

Przechowywanie na panelu kuchennym

To rozwiązanie przechowywania jest nie tylko wygodne, ale także estetyczne. Niezależnie od wielkości Twojej kuchni, można łatwo włączyć otwarte półki, wieszaki i paski magnetyczne. Przechowywanie akcesoriów kuchennych na panelu to świetny sposób na wyświetlanie ozdobnych akcesoriów i oferowanie łatwy dostęp do codziennych naczyń i naczyń. Pozwala także na wykorzystanie przestrzeni dyskowej pod kontrolą dla tych, które są rzadziej używane.

Ostatecznie, to tylko niektóre z wspaniałych rozwiązań do przechowywania przedmiotów w kuchni. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat wszystkich dostępnych rozwiązań przechowywania, zobacz zapoznaj się z propozycją studia Vena, które posiada duże doświadczenie w projektowanie zabudowy kuchennej z uwzględnieniem ciekawych pomysłów przechowywania.