Palarnia kawy Rzeszów – odkryj kawy świata

Kawa znana jest na całym świecie. To jeden z naszych ulubionych napojów, który każdego ranka dodaje nam energii do działania. W palarni kawy w Rzeszowie możemy znaleźć kawy z różnych stron świata, które zachwycają swoim głębokim smakiem oraz aromatem. Jakie dokładnie kawy możemy tam kupić? Czym się one charakteryzują i co warto o nich wiedzieć? Przeczytaj nasz kawowy przewodnik po smakach z całego świata.

Palarnia kawy Rzeszów – oferta

W palarni kawy możemy znaleźć ziarna, których próżno szukać na sklepowych półkach. Wiele osób chętnie sięga w tym miejscu po kawy z Brazylii oraz Kolumbii. Wyróżniają się one średnim stopniem kwasowości oraz niesamowitymi nutami smakowymi. Możemy wśród nich wymienić karmel, orzech laskowy, czekoladę, orzech włoski, a nawet jagody i pomarańczę. Takie kawy rozpieszczają swoim subtelnym smakiem, dlatego cieszą się coraz większym powodzeniem.
Bardzo popularna jest również kawa pochodząca z indonezyjskiej wyspy Jawa. Doskonale sprawdza się zarówno w przypadku tradycyjnych, jak i alternatywnych metod parzenia. Cechuje ją średni stopień kwasowości, a także nuty smakowe czarnej herbaty, cytrusów i przypraw korzennych. Wśród kaw z różnych zakątków świata, to właśnie kawa java jest szczególnie popularna wśród klientów palarni kawy.

Peru Tunki w palarni kawy Rzeszów

Peru Tunki to kawa speciality, czyli taka, która odznacza się najwyższą jakością w specjalnym teście, jakiemu poddawane są kawy starające się o ten tytuł. Oznacza to, że musi ona zdobyć przynajmniej 80 punktów na 100 we wspomnianym wcześniej teście jakości. Kawa z Peru to kawa o niskiej kwasowości i aromatach mlecznej czekolady, orzechów, cytrusów i jagody. To doskonała opcja dla każdego, kto ceni sobie alternatywne metody parzenia kawy. Jeśli więc lubisz kawę z na przykład chemexa, to Peru Tunki będzie doskonałym wyborem.

Kawa organiczna z palarni kawy w Rzeszowie

Kawa organiczna to gratka dla miłośników ekologicznych rozwiązań. Na uwagę zasługuje tutaj kawa z Gwatemali. Wyróżnia ją średnia kwasowość, a nuty smakowe naprawdę zachwycają, bo któż z nas nie lubi smaku słodkiej śliwki czy czekolady? Jeżeli chcesz poznać więcej kaw świata, to koniecznie odwiedź palarnię kawy Speciality Coffee: https://kawaspeciality.com.pl/