Pierścienie rozprężne – najważniejsze informacje

Pierścienie rozprężne, czy też rozprężno-zaciskowe przeznaczone są do połączenia koła z konkretnym wałem – na przykład silnikowym – nie wymagającego zastosowania rowka wpustowego oraz wpustu. Pierścienie te mogą być używane wielokrotnie, nie tracąc przy tym swoich właściwości, stale zapewniając trwałe połączenia. Możemy wyróżnić tu pierścienie mające tę samą średnicę piasty i kołnierza oraz te, które o większej średnicy kołnierza, dedykowane do mocowania w określonym położeniu.

Pierścienie rozprężne – zalety

Pierścienie rozprężne oraz rozprężno-zaciskowe są jednymi z najczęściej stosowanych tulei w przemyśle. Cechuje je wiele zalet, między innymi prosty montaż i demontaż polegający na dokręcaniu odpowiednich śrub zaciskowych. Kolejną zaletą bez wątpienia jest dokładne centrowanie względem wału oraz wysoka odporność na obciążenia i niesprzyjające warunki. Pierścienie rozprężne są również odporne na zmiany obrotów maszyny.Warto zaznaczyć, że łączenia z wykorzystaniem pierścieni są cierne i bezluzowe, co zdecydowanie przemawia za ich wyborem. Pierścienie te działają również jako element przeciążeniowy, przez co po przekroczeniu siły mocującej występuje poślizg. To z kolei zabezpiecza maszynę przed uszkodzeniami i ewentualnymi naprawami – a nas przez niemałym wydatkiem. Bez wątpienia za zaletę można uznać również ich łatwą dostępność oraz szeroki wybór, przez co do każdej maszyny możemy znaleźć odpowiedni element.

Odpowiedni wybór pierścieni rozprężnych

Odpowiedni wybór pierścieni rozprężnych jest wręcz kluczem do sukcesu. Dzięki prawidłowemu dopasowaniu pierścienia do maszyny i sposobu pracy jaki wykonuje, możemy cieszyć się bezinwazyjną pracą. Pamiętajmy, aby sugerować się zaleceniami producenta oraz celować w sprawdzone i pewne źródła zakupu pierścieni. Wysokiej jakości produkty z całą pewnością będą o wiele lepszym wyborem – chęć zaoszczędzenia na części może okazać się niezwykle zgubna.

Pierścienie rozprężne znajdziesz na stronie sklepu https://sklep.komerc.pl/kategoria-produktu/pierscienie-montazowe/.