Przedsiębiorstwa wyspecjalizowane w tworzeniu, montażu i serwisie dźwigów platformowych dla osób niepełnosprawnych wyposażeni są nie tylko w szeroką ofertę związaną z produkcją dźwigów platformowych i platform schodowych, ale również olbrzymią wiedzę w tym zakresie. Takie osoby również doradzają w kwestii odpowiednich urządzeń dla danej architektury budynku.
Platforma schodowa automatyczna
Dźwigi platformowe przyschodowe montuje się zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz rozmaitych budynków. Rozwiązania tego rodzaju mają nieduże rozmiary oraz elektryczny napęd będący stosunkowo ekonomicznym rozwiązaniem. Tego typu rozwiązania mają na celu stworzenie alternatywy dla schodów i podjazdu. Platformy najczęściej składają się automatycznie. Dodatkowo wyposażone są w rozmaite czujniki bezpieczeństwa powodujące zatrzymanie się platformy, kiedy na przeszkodzie znajdzie się obiekt, aby uniknąć kolizji.
Podnośnik platformowy działający w pionie
Niekiedy do pokonania jest różnica poziomów, a z powodu wąskich stopni nie ma możliwości montażu na nich platformy, wtedy można sięgnąć po platformy, podnośniki lub inaczej określane jako niskie windy. Dzięki pneumatycznemu rozwiązaniu platforma porusza się w górę i w dół. Tego typu rozwiązanie montuje się również obok podestów, scen i innych podniesionych obiektów, aby umożliwić osobom niepełnosprawnych dotarcie na podniesienie.
Podnośnik bezszybowy
Na rynku znajdziemy także podnośniki, które nie są zabudowane. Jedndi nazywają je windami otwartymi, drudzy półotwartymi. Nie mniej jednak poruszają się w pionie i nie posiadają zabudowy. Są alternatywą dla wind, tam gdzie nie potrzeba poruszać się między kondygnacjami budynków.
Więcej na temat rozwiązań dla niepełnosoprawnych osób przeczytacie na stronie https://www.windydlaniepelnosprawnych.com.pl/