Płyta indukcyjna czy tradycyjna, co wybrać?

płyta indukcyjna

Tworzenie koncepcji kuchni z pewnością nie zaczyna się od sprzętu, ale kolorystyki aneksu i ścian. O dziwo najważniejszy sprzęt jakim jest płyta kuchenna schodzi dopiero na dalszy plan. Rzadko jesteśmy w stanie określić, które z rozwiązań jest dla nas lepsze. Indukcyjne czy klasyczne? Warto jest się jednak zastanowić i zdecydować ostatecznie, ponieważ zależy od tego nasza dalsza praca w kuchni.

Płyty indukcyjne

Z pewnością jest to o wiele nowocześniejsze rozwiązanie, aniżeli klasyczne płyty gazowe, które powoli odchodzą do podręczników historycznych. Płyty indukcyjne mają wiele zalet. Przede wszystkim sprawiają one, że gotowanie przebiega w o wiele krótszym czasie niż w przypadku zastosowania płyt do kuchni tradycyjnych. Tego typu zabudowa jest zaleca szczególnie dla pomieszczeń, które są połączone z salonem. Z kolei najważniejszą cechą tego typu płyt jest ich bezpieczeństwo. Nie są one zasilane gazem, w wyniku czego nie grozi nam bezpośrednie zatrucie.

garnek do kuchni indukcyjnej

Płyty tradycyjne do kuchni klasycznych

Tutaj wybór nie jest już tak oczywisty jak przed laty. Kuchnie stały się teraz nowoczesne, a młodzi ludzie coraz częściej wykorzystują nowe rozwiązania. Idą po prostu z duchem czasu. Starsze płyty kojarzą im się z domami babć i dziadków przez co nie chcą z nich już więcej korzystać. Płyty tradycyjne są jednak o wiele tańszym rozwiązaniem niż płyty indukcyjne, a smak potraw jest ponoć lepszy. Cena ma duże znaczenie, dlatego też wiele osób ostatecznie decyduje się na to rozwiązanie, ale nie zmienia to faktu, że znacznie rzadziej niż kiedyś.

Akcesoria kuchenne do różnych kuchni

Warto pamiętać, że każdy rodzaj płyt wymaga zupełnie innych rodzajów akcesoriów kuchennych. Inaczej będzie wyglądać spód garnków indukcyjnych, a inaczej tradycyjnych. Garnki ceramiczne, tytanowe i patelnie powinny być dobierane w zgodzie z charakterem naszej kuchni. Garnki indukcyjne mogą okazać się idealną formą prezentu, ale także należą do podstawowego wyposażenia każdej kuchni. Na stronie www.borner.pl możemy znaleźć wiele rodzajów garnków do kuchni indukcyjnej i tradycyjnej. Kuchenne garnki od producenta Borner charakteryzują się wysoką jakością materiałów wykorzystanych w czasie produkcji.