Podnośniki dla niepełnosprawnych jako pomoc w opiece nad chorym

Opieka nad osobom chorą wymaga czasami dużej siły. Zwłaszcza, jeżeli chodzi o przeprowadzenie zabiegów pielęgnacyjnych. Istnieją jednak pewne urządzenia, które mają na celu ułatwienie w opiece nad osobami chorymi. Tymi urządzeniami są podnośniki dla niepełnosprawnych osób.

Czym są podnośniki dla niepełnosprawnych osób

Podnośniki dla niepełnosprawnych osób są to urządzenia mające na celu podnoszenie osoby niepełnosprawnej, zastępując opiekuna.

Budowa podnośnika

Istnieją równe typy podnośników. Te statyczne, które składają się z jednego ramienia umocowanego do podstawy oraz podnośniki poruszające się po torze przymocowanym do sufitu. Podnośniki przesuwające się po torze przymocowanym do sufitu pozwalają na przemieszczanie osoby na większe odległości. Podnośniki statyczne pozwalają na podnoszenie osoby chorej, co ułatwić ma przeprowadzanie zabiegów higienicznych.

Funkcje i zastosowanie podnośnika dla niepełnosprawnych

Podnośniki dla niepełnosprawnych maja na celu pomaganie przy opiece nad osobą chorą. Dzięki podnośnikowi nie trzeba wykorzystywać siły własnych mięśni i narażać się przy tym na urazy kręgosłupa, zwłaszcza jeżeli chodzi o podnoszenie w pozycji pochylonej nad łóżkiem chorego, kiedy to kręgosłup jest maksymalnie obciążony przez nieprawidłowe rozłożenie środka ciężkości. Podnośnik stosowany jest, gdy należy przewinąć chorego, przebrać, zmienić opatrunki itp. Wykorzystywany jest również, gdy potrzeba przetransportować go do mycia, ale też podczas samego tego procesu.

Gdzie wykorzystuje się podnośniki?

Podnośnik wykorzystywany może być w domach prywatnych, gdzie znajduje się osoba wymagająca stałej opieki i nie jest w stanie poruszać się. Urządzenia te stosuje się również w domach opieki, hospicjach, domach seniora i spokojnej starości. W tych miejscach znajduje się wiele osób starszych schorowanych, które nie są w stanie same przeprowadzać wokół ciebie zabiegi pielęgnacyjne i wymagają pomocy innych.

Jeżeli interesują Państwa podnośniki dla niepełnosprawnych więcej informacji znaleźć można na stronie https://www.windydlaniepelnosprawnych.com.pl/podnosniki-dla-niepelnosprawnych