Lato za pasem. A to oznacza, że najsilniejszy okres pod względem pylenia roślin i drzew jest już bliski końcowi. Nie zmienia to faktu, że nasze systemy wentylacji mogły w między czasie ulec poważnym uszkodzeniom. W jaki sposób możemy zwalczać nieszczelną wentylację i jak zapobiegać pojawianiu się pleśni w pomieszczeniach? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższej części artykułu.
Pyłki – czyli wiosenna zmora wentylatorów powietrza
Wiosna kojarzy nam się zazwyczaj z samymi przyjemnymi rzeczami. Rośliny budzą się do życia. Nieustająca szarość nabiera kolorowych barw. Dni stają się dłuższe, a temperatury pozwalają nam na swobodne przesiadywanie na zewnątrz. Wszystko brzmi pięknie, gdyby nie fakt, że wszystkie rośliny i drzewa zaczynają okres zapylania. Ten czas jest przykry nie tylko dla alergików, ale również i systemów wentylacyjnych. Wiosną dochodzi najczęściej do ich zapychania wskutek czego zatykają się i nie przewodzą powietrza we właściwy sposób. Konsekwencje tego mogą być naprawdę poważne, szczególnie, kiedy bagatelizujemy całą sytuację i nie działamy w żaden sposób.
Przykre konsekwencje
Zatkane kratki wentylacyjne czy kanały mogą doprowadzić do poważnych problemów na terenie lokali użytkowych, a nawet mieszkań. Pierwsze objawy mogące pojawić się w wyniku nieszczelnej wentylacji to między innymi – zaparowane szyby w oknach (w zakresie całego roku), skraplanie się wody na szybach (zimą), brzydki i nieprzyjemny zapach. W niektórych przypadkach, źle działająca wentylacja może bardzo głośno hałasować.
Najlepszą metodą na zwalczania tego typu problemów może być częstsze czyszczenie systemów wentylacyjnych, które nie będą się już tak zatykać. Zachowanie czystości w kanałach i kratkach wentylacyjnych może nam całkowicie ułatwić utrzymanie instalacji w prawidłowej formie.
Pomiary wentylacyjne – usługi
MK WENT to firma, która od lat specjalizuje się w sprzedaży urządzeń i systemów wentylacyjnych. Dodatkowo prowadzi usługi związane z przeprowadzaniem pomiarów wentylacyjnych i pomiarów powietrza w formie orientacyjnej (wilgotność, temperatura), technicznej i wydajnościowej. Na stronie internetowej (https://wentylatory.istore.pl/) można znaleźć wszelkie dodatkowe informacje, z kontaktem telefonicznym włącznie.