Pomyśl już teraz o chłodniejszych miesiącach

Venta LW25

Mimo, że lato w pełni, warto pamiętać o tym, że ta ulubiona przez wielu pora roku nie będzie trwała wiecznie i w końcu nadejdą chłodniejsze dni. Wraz z nimi siłą rzeczy przyjdzie też sezon grzewczy, a z nim z kolei – poważne kłopoty z jakością powietrza. Na nie najlepiej zaradzą profesjonalne rozwiązania, a spośród nich, na pewno warto przyjrzeć się nawilżaczowi Venta LW25. Jak – i tak właściwie w czym – może nam on pomóc?

zima w domu

Zimowe problemy z powietrzem

Zimowe miesiące to czas, kiedy o jakości powietrza mówi się najwięcej, ponieważ bardzo się ona pogarsza, zarówno pod względem czystości, jak i wilgotności. Dzieje się tak z kilku powodów. Poziom smogu, a więc zanieczyszczenie powietrza rośnie w dużej mierze z powodu sezonu grzewczego – wśród domów, które ogrzewane są piecami, w wielu nie przestrzega się podstawowych zasad ekologii, stosując jako opał materiały, które w trakcie spalania wydzielają wiele szkodliwych związków, które w ten sposób trafiają do atmosfery. Kiedy wiatr nie wieje, sytuacja jest najgorsza, bo związki te właściwie „stoją” w miejscu, a czystość powietrza spada coraz bardziej. Sezon grzewczy jest również głównym odpowiedzialnym za zmniejszającą się wilgotność powietrza: nietrudno bowiem zgadnąć, że ciepłe kaloryfery w naszych domach skutecznie wysuszają powietrze. Przede wszystkim na ten problem odpowiedzią jest Venta LW25 i inne nawilżacze powietrza.

Venta LW25

Jak działa Venta LW25?

Każdy nawilżacz powietrza działa na trochę innej zasadzie – my opiszemy tutaj pokrótce sposób pracy nawilżacza LW25 firmy Venta. Tak samo działają też inne modele tego niemieckiego producenta. Opierają się one na metodzie odparowania na zimno – woda znajdująca się w basenie nawilżacza, cieniutką warstewką pokrywa obracające się walce. Odparowuje z nich, nawilżając w ten sposób powietrze, nie podnosząc jednocześnie temperatury w pomieszczeniu (jak robią to nawilżacze parowe). Urządzenie ma wbudowany higrometr, dzięki czemu, kiedy wilgotność powietrza w pomieszczeniu osiągnie optymalny poziom, praca nawilżacza zostanie automatycznie wstrzymana i wznowi się samoczynnie, gdy wilgotność zacznie ponownie spadać poniżej normy. Venta LW25 to nie tylko nawilżacz, ale również oczyszczacz powietrza. Używając zatem tego sprytnego sprzętu możemy nie tylko nawilżyć powietrze w naszym domu, ale również usunąć z niego część zanieczyszczeń, które z pewnością nie mają dobrego wpływu na nasze zdrowie i samopoczucie. Opisywany model doskonale sprawdzi się w mniejszych mieszkaniach – my go wybraliśmy i nie żałujemy!