Pościel – jak wybierać

pościel na łóżku

Kupując pościel zwracamy uwagę przede wszystkim na wzór i kolor, ale czy jednak to jest najważniejsze? Czemu powinniśmy przyjrzeć się kupując pościel? Jaką warto, a jaką nie warto kupować. Przeczytajcie koniecznie!

Pościel to niezbędne wyposażenie każdego domu. Na sen poświęcamy niemal 1/3 naszego życia, warto więc zadbać o odpowiedni komfort i wybrać odpowiednią pościel. Na rynku spotkamy wiele rodzajów pościeli. Wśród nich pościel:

  • flanelową,
  • satynową,
  • 3d,
  • z satyny bawełnianej.

Pościel flanelowa

Pościel flanelowa jest świetnym rozwiązaniem mroźną zimą. Materiał ten jest miękki, miły w dotyku i oczywiście bardzo ciepły. Kupując pościel flanelową należy zwrócić uwagę na gramaturę materiału. Niska może sprawić, że pościel straci fason po kilku praniach lub zacznie prześwitywać. Dobrej jakości pościel flanelowa powinna posłużyć przez lata nie tracąc formy, koloru i właściwości.

Pościel satynowa

Pościel z satyny to wysublimowane rozwiązanie, które ma wielu przeciwników. Najczęściej zwracają oni uwagę na to, że pościel ta jest śliska i niefunkcjonalna. Zwolennicy zaś czują się w pościeli satynowej królewsko.

Pościel z satyny bawełnianej

Pościel z satyny bawełnianej jest najchętniej wybieranym typem pościeli. Jest bardzo trwała i funkcjonalna. Jest najchętniej wybieranym typem pościeli nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych. Pościel ta jest higieniczna, bo pozwala na pranie w wyższej temperaturze niżeli 30 stopni. Powinniśmy przy zakupie zwrócić uwagę na to jak gramaturę na pościel. Najlepiej kupować nasze rodzime produkcje.

Pościel 3d

Popularna jest również pościel 3d, czyli taka, która ma trójwymiarowy wzór na pościeli. Wybierając taką pościel warto zwrócić uwagę, na sposób farbowania tkaniny. W pościelach 3d jest to ważne, dlatego, że są one intensywnie farbowane. W pościel złej jakości będzie się odbarwiać.

Bogaty wybór pościeli znajdziecie z sklepie poscieldlarodziny.pl