Pracownicza szafka na ubrania. Dowiedz się więcej

szafka pracownicza na ubrania

Większość miejsc pracy wymaga posiadania dodatkowego pomieszczenia dla pracowników. Jest to szatnia. Możliwość przebierania się i chowania garderoby to ogólnie przyjęta norma, która jest również szeroko omówiona w przepisach dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy. W skład wyposażenia takiego miejsca wchodzą przede wszystkim szafki na ubrania. To specjalnie wyznaczone schowki na prywatne przedmioty i ubrania należące do poszczególnych pracowników, ponieważ każdy posiada własną, osobną szafkę. W jakich miejscach powinny się znajdować szafki ubraniowe i co powinno się znajdować wewnątrz?

szafka ubraniowaKażda konstrukcja w postaci szafki do szatni powinna spełniać kilka podstawowych warunków jakimi są – bezpieczeństwo, funkcjonalność, solidność oraz wielowymiarowość. Te wszystkie aspekty przyczynią się do powstania szafy idealnej nie tylko na ubrania. Szafka pracownicza powstaje najczęściej na bazie metalowej blachy. Jest to materiał, który jest lekki, a zarazem wytrzymały na różnego rodzaju uszkodzenia. Wszystkie blachy są ze sobą zespawane, a kwestie koloru zależą w dużej mierze od naszych upodobań. Szafka na ubrania powinna posiadać wewnątrz drążek w ramach możliwości wieszania ubrań. Cechą charakterystyczną są oczywiście otwory wentylacyjne, które zapewniają dopływ świeżego powietrza do wnętrza szafy. Dodatkowo w środku powinny znajdować się półki, kieszenie oraz ograniczniki do drzwiczek. Istotnym elementem dla szafki na ubrania są również oznakowania. Pracownicy mają odgórnie przydzielane szafy, dlatego też warto pomyśleć o specjalnym miejscu na identyfikator.

Bezpieczna szafka na ubrania

Kradzież w miejscu pracy to chleb powszedni. Ludzie mają różne pomysły i niestety nie jesteśmy w stanie ograniczyć ilości takich osób, natomiast możemy uniemożliwić kradzież potencjalnemu złodziejowi. Szatnia pracownicza powinna być bezpiecznym miejscem, gdzie nie boimy się zostawiać swoich prywatnych dokumentów, papierów i portfela wewnątrz prywatnych szafek. Właśnie dlatego powstały dodatkowe zabezpieczenia, które mają za zadanie całkowicie zniwelować próby kradzieży wśród pracowników. Metalowa szafka na ubrania jest przede wszystkim zamykana na klucz. Jest to podstawowe zabezpieczenie, które blokuje przed niechcianymi włamaniami. Niestety nie jest to wystarczające, dlatego też firma MetLine pokusiła się o zastosowanie kolejnych zabezpieczeń w postaci dodatkowych kluczy oraz ryglowania. Za pośrednictwem https://metline.com.pl/sklep/?szafy-ubraniowe,37 znajdziemy więcej informacji na temat solidnych systemów bezpieczeństwa w szafkach do szatni pracowniczych i nie tylko.