Prefabrykowane konstrukcje drewniane

prefabrykowane konstrukcje drewniane

Wiązary dachowe, to prefabrykowane konstrukcje drewniane, które są jednym z najpopularniejszych rozwiązań wybieranych wśród osób zainteresowanych budową własnego domu. Nie można się temu dziwić — to rozwiązanie jest niezwykle szybkie, a co więcej stosunkowo tanie.

Projektowanie wiązarów dachowych

Projektowanie wiązarów dachowych ściśle opiera się na założeniach, które zostały określone już dużo wcześniej, podczas projektowania samych fundamentów budynku. Muszą dotyczyć one między innymi tego, czy poddasze będzie użytkowe, czy też nie. Otóż, aby projektowanie wiązarów dachowych miało sens i dało jak najlepszy efekt, należy dokładnie określić oczekiwania wobec samego poddasza. Użycie wiązarów będzie nie tylko prostsze, ale pozwoli również na uzyskanie odpowiedniej ilości przestrzeni i swobodę poruszania się. Projektowanie wiązarów dachowych jest również nierozłączne z samymi wymiarami budynku, możliwością podparcia wiązarów na elementach konstrukcji (drewno, cegła itd.), jak i pokrycia dachowego. Dla bezpieczeństwa mieszkańców należy więc dokładnie określić i podać wszelkie niezbędne informacje.

projektowanie wiązarów dachowychźródło zdjęć: prodrew.pl

Budowa wiązarów dachowych

Budowa wiązarów opiera się — jak wszystko w budownictwie — na dokładnie przygotowanym wcześniej projekcie. Sama budowa wiązarów dachowych to proces znacznie szybszy, a co się z tym wiąże, znacznie krótszy niż w przypadku zastosowania tradycyjnej więźby. Prefabrykowane konstrukcje drewniane od więźb wyróżnia to, że na plac budowy transportowane są już niemal gotowe. Proces, jakim jest budowa wiązarów dachowych, odbywa się więc poza granicami budowy — w specjalnych, dostosowanych do tego zakładach. Takie rozwiązanie jest niezwykle wygodne, ponieważ pozwala zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze. Należy również zaznaczyć, że wiązary dachowe nie są przeznaczone tylko i wyłącznie do montażu w budynkach mieszkalnych. Doskonale sprawdzą się również w nieco większych budynkach, takich jak sale czy hale produkcyjne.

Prefabrykowane konstrukcje drewniane (i nie tylko) znajdziesz na stronie https://prodrew.pl/projektowanie-i-budowa-wiezb-dachowych.php.