Profile Aluminiowe – optymalne rozwiązanie w branży budowlanej i nie tylko

profile aluminiowe

Profile aluminiowe należą do niezwykle uniwersalnej grupy części używanych w bardzo wielu branżach – począwszy od budownictwa przez przemysł, a skończywszy na branży reklamowej. Posiadają bardzo wiele zastosowań, a konstrukcje, które z nich powstają mogą być bardzo rozbudowane. Na rynku można znaleźć wiele rodzajów profili aluminiowych. Ich specyfika i funkcjonalność sprawia, że są najbardziej optymalnym rozwiązaniem w wielu przypadkach i ciężko znaleźć dla nich alternatywę. W tym artykule postanowiliśmy się przyjrzeć im bliżej.

Zastosowanie profili aluminiowych

W zależności od wymagań konstrukcji i budynków profile aluminiowe posiadają różne kształty oraz rozmiary. Ze względu na kształt można wyróżnić między innymi – płaskowniki, kątowniki, teowniki czy rury kwadratowe, okrągłe czy wreszcie prostokątne. Są to najbardziej popularne rodzaje profili aluminiowych. Zdarza się też, że wykonywane są wytwarzane dedykowane profile aluminiowe na potrzeby danych realizacji. Miewają one bardzo skomplikowane kształty. Jeśli chodzi o rozmiar, to jest on zależny od zastosowania i branży. Profile aluminiowe stosowane w przemyśle czy budownictwie mogą posiadać naprawde duże rozmiary.

Właściwości aluminium i profili aluminiowych

Aluminium jest niezwykle praktycznym materiałem (zobacz: https://pl.wikipedia.org/wiki/Stopy_aluminium ). Jego niska waga wraz z połączeniem z całkiem dużą wytrzymałością spowodowała, że obecnie jest jednym z najczęściej stosowanych materiałów w wielu branżach. Jest odporne zarówno na uszkodzenia mechaniczne, jak również na czynniki atmosferyczne. Dodatkowo polepsza się właściwości aluminium poprzez stosowanie przy jego wytapianiu domieszek innych stopów – np. stali. Aluminium okazało się doskonałym materiałem do tworzenia różnego rodzaju profili. Inną niezwykle ważną cechą profili aluminiowych, poza wytrzymałością oraz wagą, jest łatwość obróbki i przycinania – więcje dowiesz się na: foga.pl/profile-aluminiowe/. Dodatkowo bardzo prosto można je łączyć ze sobą za pomocą spawów.

Podsumownaie

Uniwersalność profili aluminiowych sprawia, że znajdują one zastosowanie w bardzo wielu branżach – budowlanej, przemysłowej czy wreszcie reklamowej. Niska waga oraz wytrzymałość aluminium nadają profilom najbardziej pożądanych cech przy wielu przypadkach.