Przegląd gaśnicy przeciwpożarowej. Skorzystaj z doświadczenia specjalistów

przegląd gaśnicy

Gaszenie ewentualnych pożarów powinno odbywać się przy wykorzystaniu profesjonalnego sprzętu. Gaśnice przeciwpożarowe należą do podstawowego wyposażenia w tym właśnie celu. Odpowiednie działanie sprzętu jest zależne od wielu czynników. Niestety wiele firm nie wykorzystuje możliwości do kompleksowych przeglądów gaśnic. Jest to bardzo ryzykowne i nieodpowiedzialne podejście, które może doprowadzić finalnie do tragedii. Doświadczona firma specjalizująca się w usługach ppoż z pewnością będzie w stanie nam pomóc w wykonaniu wszelkich przeglądów, serwisów i konserwacji sprzętu przeciwpożarowego.

Gaśnica jako podstawowe wyposażenie przeciwpożarowe

Sprzęt, o którym mowa jest ogólnie znany i ceniony na rynku. Posiadanie gaśnicy w samochodzie, w firmie czy na terenie dowolnego obiektu to bardzo często wymóg prawny, do którego należy podchodzić na poważnie. Nieprzestrzeganie podstawowych zasad BHP i ochrony przeciwpożarowej może skutkować nie tylko konsekwencjami finansowymi czy karnymi, ale także jest to niedopatrzenie, które może doprowadzić do konkretnej tragedii. Specyfikacja gaśnic jest odmienna dla różnych kontynentów. W Europie obowiązuje system oznakowania literowego (A-F). Przykładowo gaśnica z oznaczeniem A jest dedykowana do gaszenia pożarów ciał stałych, które w trakcie palenia wywołują płomień. Dotyczy to głównie takich materiałów jak drewno, papier czy guma. Każda z gaśnic posiada inną specyfikację. Dzięki czemu możemy dostosować najlepsze rozwiązania dla obiektów.

przegląd gaśnicPrzeglądy konserwacyjne dla gaśnic

Konserwacja i serwis gaśnic to podstawowe czynności, które mają na celu utrzymanie sprzętu w jak najlepszej kondycji. Brak kontroli jest jawnym wystawieniem na ryzyko wszystkich osób znajdujących się w budynku. Dlatego też przeglądy konserwacyjne gaśnic należą do podstawowych czynności dla wielu firm. Prawny obowiązek sprawdzania i kontrolowania sprzętu przeciwpożarowego należy do podstawowych procedur BHP. Zwiększenie poziomu bezpieczeństwa przeciwpożarowego, a w konsekwencji ochronę życia i mienia.

FlameProtect – przegląd gaśnic ppoż

Znalezienie odpowiedniego serwisu do systemów ppoż. to podstawa dla wszystkich przedsiębiorców. FlameProtect to firma, która specjalizuje się w usługach przeciwpożarowych, w tym w przeglądach i konserwacji gaśnic. Skontaktuj się z firmą z Warszawy i postaw na ochronę przeciwpożarową. Więcej informacji o działalności znajdą Państwo na https://flameprotect.pl/.