Przydatne akcesoria do tabletu graficznego

Pracownia grafika - tablety graficzne

Dla zajmujących się grafiką komputerową tablety graficzne są obowiązkowym sprzętem do pracy. Oprócz samego tabletu potrzebne są jednak inne akcesoria, które ułatwiają pracę. Sprawdź co warto dokupić do swojego sprzętu. Na początku najlepiej postawić na tańsze rozwiązanie, ale tańsze nie znaczy gorsze. Polecamy renomowanych producentów, takich jak Huion – https://huion.com.pl/tablety-graficzne/8-tablet-graficzny-huion-1060-plus-6930444800659.html

Rysik 

Bez tego ani rusz! Tablet i rysik to nierozłączne elementy. Rysik, nazywany także piórkiem, jest dołączany do tabletu przy jego zakupie. Zdarzają się przypadki, że zgubimy lub zniszczymy piórko, wtedy możemy zakupić je samodzielnie. Jeśli martwisz się, że zgubisz swój rysik, to przyda Ci się podstawka na rysik. W celu zachowania rysików w jak najlepszej kondycji należy regularnie wymieniać ich końcówki. Jest to bardzo ważne, ponieważ stare, zużyte końcówki w naszym piórku mogą zarysować powierzchnię tabletu. 

Rękawiczka

Często podczas rysowania nasza ręka leży na kartce, a poruszając nią rozmazujemy szkic. Podobnie dzieje się przy korzystaniu z tabletu graficznego. Gdy przez przypadek dotkniemy palcem tabletu przesuniemy obraz, lub nieumyślnie przełączymy pewne funkcje. Może to naprawdę przeszkadzać w naszej pracy i być irytujące. Właśnie dlatego graficy komputerowi korzystają ze specjalnych rękawiczek. Są one przeznaczone na jeden lub dwa palce i posiadają śliski materiał, który chroni przed niechcianymi kliknięciami. 

Podstawka

Podstawka pod tablet jest przydatna dla osób, które chcą widzieć swoją pracę z lepszej perspektywy. Podstawki posiadają różne opcje kątów nachylenia, dzięki czemu możemy zmieniać je w zależności od swoich potrzeb. Możemy kupić podstawki do konkretnych modeli, lub uniwersalne. 

Ochrona tabletu

Swoje smartfony trzymamy w etui i korzystamy z folii ochronnych, tak samo możemy chronić tablety graficzne. Dla posiadaczy tabletu z wyświetlaczem rozsądnie będzie założyć folię ochronną na ekran, dzięki czemu zapobiegniemy wszelkim zarysowaniom. Warto korzystać także z etui i schować do niego tablet za każdym razem, gdy przestajemy z niego korzystać. W razie upadku mamy większą pewność, że nasz tablet pozostanie w nienaruszonym stanie. Tablety graficzne nie są tanim sprzętem, dobrze jest zainwestować w porządne, sztywne etui, które zapewni nam bezpieczny transport.