Rękawiczka do tabletu graficznego. Czy jest potrzebna?

Każdy artysta, grafik czy designer potrzebuje odpowiedniego sprzętu i narzędzi do wykonywania swojej pracy. W ten sposób nie występują żadne ograniczenia. Rękawiczka do tabletu graficznego to akcesorium, które nie jest jeszcze wystarczająco znane na rynku. Właśnie dlatego warto jest zwrócić uwagę na istotne szczegóły, które pomogą nam w decyzji o zakupu takiego dodatku do pracy.

Czym jest rękawica artysty?

Rękawica artystyczna, zwana także rękawicą przeciwporostową, ochraniaczem przed rozmazywaniem i rękawicą do rysowania dwoma palcami, to rękawica, która zapobiega rozmazywaniu rysunku w tradycyjnych mediach. Rękawica zmniejsza również tarcie w tablecie rysunkowym i iPadzie oraz zmniejsza zatłuszczenie ekranu!

Czy warto mieć rękawice do tabletu?

Posiadanie takiego akcesorium może naprawdę pomóc w rysowaniu i ogólnie w sztuce. Założymy się, że zdarzyło ci się to już wcześniej, kiedy miałeś idealnie czystą kartkę papieru i od jakiegoś czasu rysowałeś tam swoją postać czy krajobraz. Następnie przypadkowo przesuwając ręką przez papier i próbując chwycić inne narzędzie doszło do rozmycia obrazu.

rękawica do tabletu

Jeżeli jesteś artystą cyfrowym i zaczynasz zauważać, że niektóre części tabletu rysunkowego nie reagują tak szybko, jak wcześniej. To najprawdopodobniej dzieje się tak, ponieważ tłuszcz lub pot, który wychodzi z naszych rąk, zaczyna gromadzić się na ekranie tabletu graficznego.

Rękawice do tabletu Huion

Niezwykle elastyczna, dopasowana do każdego rozmiaru dłoni rękawica Huion Cura nadaje się nie tylko do wszelkiego rodzaju tabletów cyfrowych, ale także do tradycyjnego rysowania. Zmniejszy zarysowania, smugi i inne zabrudzenia, które mogą zakłócać proces pracy i jej wydajność. Na https://huion.com.pl/akcesoria/21-rekawiczka-do-tabletow-graficznych-6930444800666.html znajdziemy dedykowaną rękawicę do tabletu.

Rękawica wykonana jest z miękkiej lycry i nylonu. Pozwala skórze dłoni oddychać, ale także zmniejsza tarcie między ręką roboczą a powierzchnią rysowania. W tej dwupalcowej rękawiczce poczujesz się wyjątkowo komfortowo. Jego lakoniczny czarny kolor wyglądałby świetnie i spokojnie, a twoje oczy nie zmęczą się błyskami jasnego koloru. Nie będziesz też musiał go zbyt często myć, ponieważ jest ciemno.