Rodzaje okien zewnętrznych – dostępne możliwości

okna czechowice

W przypadku montażu okien zewnętrznych mamy do wyboru szeroką gamę możliwości. Oprócz designu i wyglądu, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych parametrów tj. rodzaj ramy, współczynnik przewodzenia ciepła czy akustyka. Sprawdź, jakie możliwości są oferują producenci i co warto wybrać.

Okna zewnętrzne – najważniejsze parametry

Istotną kwestią podczas wyboru okien jest materiał, z którego zostały wykonane. Na rynku mamy dostępnych kilka możliwości: drewno, plastik i aluminium. Okna plastikowe PCV to najpopularniejsze i bardzo często wybierane rozwiązanie. Okna tworzone są z polichlorku winylu, a ich wnętrza tworzą komory. Im więcej okien zamontujemy, tym skuteczniejszą ochronę przed utratą ciepła otrzymamy. Okna drewniane z kolei, są stylowe i eleganckie. Problematyczna może być jednak ich pielęgnacja. Raz do roku należy je oczyścić i poddać renowacji. Okna aluminiowe są najrzadziej wybierane. Ich wada są gorsze właściwości izolacyjne – porównując z oknami plastikowymi. Nie wymagają dodatkowej pielęgnacji. Najczęściej stosowane są w nowoczesnym budownictwie. Najczęściej wybierane są okna PCV z uwagi na niską cenę i świetne parametry izolacji ciepła.

Okna możemy również podzielić ze względu na sposób, w jaki otwierają się skrzydła. Możemy wyróżnić: okna rozwierane, uchylno-rozwierane, odchylne czy przesuwne.

Okna Czechowice-Dziedzice

Decydując się na zakup okien, weź pod uwagę oferty sprawdzonych dostawców, którzy gwarantują również montaż okien. Szukasz firmy w Czechowicach-Dziedzicach? Sprawdź ofertę OknaMajsterek: https://oknamajsterek.pl/okna-czechowice/.