Rodzaje opakowań kartonowych

pudełka kartonowe

Wśród ofert producentów opakowań kartonowych możemy znaleźć wiele rodzajów pudełek. Różnią się między sobą głównie rozmiarami, jakością tektury, konstrukcją, procesem wytwarzania czy zastosowaniem.

Opakowania kartonowe możemy podzielić na klapowe i fasonowe, ze względu na sposób ich wykonania.

Opakowania kartonowe – klapowe

Standardowe pudełka dostępne na rynku to pudełka klapowe z tektury falistej. Jest to jeden z najprostszych i stosunkowo najtańszych rodzajów opakowań. Możemy je wykorzystywać do magazynowania towarów czy transportu. Opakowania kartonowe klapowe wytwarzane są z odpowiednio przygotowanych wcześniej arkuszy. Na kolejnym etapie produkcji, pudełka klapowe są ze sobą połączone poprzez klejenie lub szycie. Pudełka klapowe mogą być produkowane nawet w niewielkich partiach.

Opakowania fasonowe

Pudełka fasonowe z kartonu to rodzaj opakowań, tworzonych z wykrojnika. Ich produkcja jest bardziej skomplikowana niż pudełek klapowych. Do ich produkcji niezbędny jest indywidualnie stworzony wykrojnik. Wykrojnik to nic innego jak narzędzie, które pozwala tworzyć indywidualne opakowania. Warto pamiętać, że po wykonaniu wykrojnika, nie możemy nanosić już żadnych zmian.

Producent opakowań – Mimas Technik

Szeroką ofertę pudełek znajdziesz w ofercie producenta kartonów – Mimas Technik: https://www.mimas.pl/opakowania-kartonowe/. Razem z nami stworzysz indywidualne projekty na zamówienie, a także gotowe pudełka fasonowe. Zapraszamy!