Rośliny w oranżerii – jakie wybrać?

Bonsai ficus

Oranżerie wypełnione po brzegi pięknymi roślinami to doskonałe miejsce na odpoczynek, zwłaszcza zimą. Niestety, nie wszystkie rośliny lubią panujące w takim miejscu temperatury. Zapoznaj się z roślinami, które nie tylko wyglądają niesamowicie i wprawiają w znakomity nastrój, ale także i nadają się do każdej oranżerii.  

Oranżeria

Kiedy decydujemy się na ogród zimowy zwykle oczekujemy, że będzie on przedłużeniem salonu albo idealnym miejscem wypoczynkowym, dzięki któremu będziemy dzięki ogromnym szklanym ścianom bliżej natury i własnego ogrodu, nawet podczas najzimniejszych zimowych dni. Do takiego miejsca należy starannie dobrać odpowiednie rośliny. Poznaj nasze propozycje. 

Strony świata 

Kiedy dobieramy rośliny do oranżerii musimy pamiętać o pewnej bardzo istotnej zasadzie – rośliny dobiera się, biorąc pod uwagę nasłonecznienie. W ogrodzie wychodzącym na południe mamy do czynienia ze światłem przez cały rok i dość wysoką temperaturą. W takich warunkach doskonale odnajdą się rośliny, które uwielbiają ciepło, takie jak fikus Benjamin, oleandry, męczennice czy kordyliny. Natomiast w oranżerii o wystawie zachodniej bądź wschodniej powinniśmy umieścić filodendrony, różnego rodzaju paprocie i bluszcze, skrzydłokwiat, sępolię czy zamiokulkas. 

Temperatura ogrodu

Jeśli zdecydujemy się na ogród zimowy, który będzie miał niższa temperaturą niż ta, która jest w domu (poniżej 18 stopni) powinniśmy postawić na gatunki roślin, które w zimie przechodzą w stan spoczynku, aby taka niska temperatura była dla nich po prostu właściwa. Do jasnej, ale jednak dość chłodnej oranżerii wybierz kaktusy, sukulenty, azalię, hibiskus, gardenia, kamelie, asparagus czy cytrusy i bluszcze. Natomiast w wysokich temperaturach doskonale odnajdą się różne gatunki storczyków. 

Oranżeria to doskonałe miejsce do odpoczynku i podziwiania roślin. To wprost idealne miejsce dla każdego fana przebywania na łonie natury, zwłaszcza zimą, kiedy tylko tam będziemy mogli mieć kontakt z roślinami. Jeśli myślisz o pięknej oranżerii z roślinami, koniecznie zajrzyj na: http://www.ogrodyzimowe-expert.pl/