Rower elektryczny – jaki silnik wybrać?

silnik elektryczny do roweru

Rowery elektryczne mogą być wyposażone w różnego rodzaju silniki. W zależności od zastosowania i nawierzchni po jakiej chcemy się poruszać możemy dobrać różne rozwiązania. Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę i jaki silnik rowerowy wybrać.

Rodzaje silników elektrycznych do rowerów

W sklepach dostępne są różnego rodzaju silników rowerowe. Do najpopularniejszych rozwiązań możemy zaliczyć silnik w tylnej i przedniej piaście koła oraz silnik umiejscowiony centralnie. Które z tych rozwiązań najlepiej wybrać?

Silnik rowerowy w tylnym kole to rozwiązanie cechujące się dużą przyczepnością i zrywnością. Najczęściej stosowany jest w rowerach trekkingowych i nieutwardzonych, mokrych nawierzchniach. Do mankamentów możemy zaliczyć nierównomierne rozłożenie masy. Silnik do roweru elektrycznego umieszczony w przedniej piaście to głównie rozwiązanie stosowane w rowerach miejskich. Sprawdza się na drogach o stosunkowo płaskiej powierzchni. Najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest silnik centralny. Łączy w sobie zalety zarówno silnika rowerowego w przedniej i tylnej piaście. Do głównych zalet możemy zaliczyć równomierne rozłożenie masy, z uwagi na baterie umieszczoną na środku roweru.

Szeroki asortyment silników elektrycznych do rowerów znajdziesz w ofercie sklepy Energy-bike: https://energy-bike.pl/kategoria-produktu/silnik-elektryczny-do-roweru/.