Rower w trasie – jak go bezpiecznie przewieźć?

bagażnik na rowery na hak

Wycieczki rowerowe poza miastem są niezwykle kuszące – można odciąć się od zgiełku miasta oraz wypocząć. Wielu z nas zastanawia się jak bezpiecznie przewieźć rower samochodem na taki właśnie wypad poza miasto. Oczywiście sposobów jest cała masa, jednak należy pamiętać o tym, że najważniejsze jest bezpieczeństwo zarówno nasze, jak i innych uczestników ruchu drogowego.

Jak dobrać odpowiedni bagażnik rowerowy?

Dobór odpowiedniego dodatkowego bagażnika na rowery jest niezwykle istotny. Przede wszystkim musimy wziąć pod uwagę kwestie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu. Rowery muszą być więc odpowiednio mocno zamocowane, aby nie zsunęły się z samochodu podczas jazdy. Jak dobrać więc bagażniki? Przede wszystkim skupić się na możliwościach jakie daje nam pojazd. Do wyboru mamy bagażniki dachowe, na klapę oraz na hak samochodu. Tak więc w zależności od wyposażenia i modelu samochodu dobieramy bagażnik – w cabrio raczej ciężko o bagażnik dachowy! Aby nie ulokować swoich pieniędzy w zły sposób należy również spojrzeć do instrukcji obsługi pojazdu. To właśnie tam znajdziemy informacje dotyczące dodatkowego obciążenia samochodu, a także zalecenia dotyczące dodatkowej przestrzeni bagażowej.

Bagażnik na rowery na hak

Bagażnik na rowery na hak jest jedną z chętniej wybieranych opcji, jeśli oczywiście nasz samochód jest wyposażony w hak! Bagażnik na rowery na hak przede wszystkim pozwala na swobodne zamontowanie rowerów na dedykowanej im platformie. Nie musimy więc sięgać po dodatkowe podwyższenie, aby zamocować rowery, jak to niekiedy bywa przy bagażnikach dachowych. Dzięki temu, że rowery zostają zamontowane nisko, niemal każdy może je potem bez problemu ściągnąć. Bagażniki na hak nie wpływają również na opór powietrza, co znacznie podnosi komfort i ekonomię jazdy.

Bagażniki na rowery na hak znajdziesz pod adresem https://www.dopasujbagaznik.pl/uchwyty-rowerowe-na-hak.