Rynek nieruchomości na Podkarpaciu

Jeżeli poszukujecie aktualnie mieszkania na w obrębie aglomeracji podkarpackiej ten poradnik jest dla was. Czym charakteryzuje się rynek mieszkań na Podkarpaciu?

Jakie typy budynków znajdziemy na Podkarpaciu?

Podkarpacie jest niezwykle różnicowanym architektonicznie miejscem. Bogata architektura miejska sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. W jakich budynkach zatem możemy kupić mieszkanie?

Kamienice

Tak jak w przypadku wszystkich miast w Polsce tak i centra wszystkich miast na Podparpaciu obfitują w kamienice. Najczęściej są one zlokalizowane w najstarszych częściach miast, wokół rynku i przy głównych ulicach.

Niebywałą zaletą kamienic jest ich urok, walor historyczny a także wysokie sufity i duże metraże. Zasadniczą wadą kamienic jest jednak ich wygłuszenie. Najczęściej drewniane stropy, mimo remontów podłóg, zastosowania wygłuszenia wydają stukot podczas chodzenia. Jeżeli ktoś mieszka nad nami na pewno dokładnie będziemy słyszeć jego kroki. Druga wadą jest kwestia bezpieczeństwa. Kamienice nie uchodzą niestety za najbezpieczniejsze miejsca do mieszkania.

Wielka płyta

Mieszkania na osiedlach z tzw. wielkiej płyty powstawały masowo między latami 70 a 90 ubiegłego wielu. Takie osiedla miały pomieścić wiele osób. Najczęściej są to wysokie bloki. Mieszkania te nie są najtańsze a ich wykończenie również pozostawia wiele do życzenia. Nierówne sufity, krzywe ściany i podłogi to nie jedyne problemy, z którymi muszą mierzyć się właściciele mieszkań. Inną wadą jest najczęściej bardzo wysoki czynsz administracyjny.

Domy wielorodzinne

Są zlokalizowane najczęściej z dala od centrum. Mieszkania w takich domach są często drogie i rzadko pojawiają się na rynku nieruchomości.

Mieszkania deweloperskie Rzeszów

W przypadku mieszkań deweloperskich na Podkarpaciu a zwłaszcza w Rzeszowie powstaje wiele inwestycji. W przypadku okolic centrum Rzeszowa mieszkania takie są zazwyczaj drogie. Warto więc rozważyć zakup mieszkania w dzielnicy Rzeszowa bądź znaleźć nowe mieszkania od dewelopera. Zdecydowanie lepiej kupić mieszkanie w stanie deweloperskim i samemu je sobie urządzić wedle swojego niżeli zmieniać całą aranżację po poprzednim właścicielu. Jeden z deweloperów – Apklan nowoczesne mieszkania w Rzeszowie tworzy w oparciu o najnowsze technologie i współpracuje z najlepszymi architektami. Dlatego tez finalnie oferuje nowoczesne mieszkania w możliwie najlepszej lokalizacji.