Silnik rowerowy – najważniejsze parametry

rower elektryczny

Silnik rowerowy to jeden z najważniejszych elementów konstrukcyjnych. Na rynku możemy znaleźć różne rozwiązania jeżeli chodzi o rowery elektryczne. Dowiedz się na co warto zwrócić uwagę i które aspekty wziąć pod uwagę przed kupnem roweru.

Rodzaje silników rowerów elektrycznych

Silniki rowerowe możemy podzielić głównie ze względu na ich umiejscowienie w konstrukcji roweru. Do wyboru mamy trzy możliwości: silnik centralny, umieszczony w przedniej piaście lub w tylnym kole. Każde z tych rozwiązań ma swoje plusy i minusy. Najbardziej optymalnym jest silnik centralny. Łączy on w sobie cechy silnika montowanego w przedniej i tylnej piaście koła. Silnik rowerowy, który umieszczony jest centralnie sprawdza się idealnie w przypadku podjazdów na strome zbocza. Jego konstrukcja pozwala dostosować odpowiednio moment obrotowy, który przekazywany jest na tylne koło roweru. Rower elektryczny z silnikiem centralnym zapewnia również równomierny rozkład ciężkości. Silnik rowerowy umiejscowiony w tylnej piaście cechuje się bardzo dużą przyczepnością. Często stosowany jest w rowerach trekkingowych. Silnik w przednim kole to jest z najtańszych dostępnych rozwiązań. Sprawdzi się w przypadku rowerów miejskich, na gładkich nawierzchniach.

Na co zwrócić uwagę kupując silnik rowerowy?

Przed zakupem silnika warto zwrócić uwagę na kilka aspektów. Do najważniejszych możemy zaliczyć moment obrotowy, zasilanie oraz moc. Na rynku możemy znaleźć wiele rowerów o różnej mocy silnika. Najczęściej stosowane są 250W, 350W, 750W, ale możemy spotkać również te mocniejsze 1000W lub wyższe.

Sprawdź więcej informacji na: https://energy-bike.pl/kategoria-produktu/silnik-elektryczny-do-roweru/.