Sklep skandynawski – czyli jakie dodatki kupić do domu w stylu skandynawskim

Jeżeli jesteście miłośnikami styku skandynawskiego i w takim też stylu zdecydowaliście się urządzić wasze cztery kąty, pewnie szukacie dodatków, które także wpisują się w zasady tego stylu.

Styl skandynawski

Na początek przypomnienie. Styl skandynawski charakteryzuje się przede wszystkim stonowaną paletą barw. Głównie biele, szarości i beże. Wszytko nawiązuje w nim do natury. Wnętrza w stylu skandynawskim są bardzo jasne, nawet w pochmurne dni i wywołują uczucie ciepła oraz przytulności. Styl skandynawski na piedestale stawia naturę. Zazwyczaj dominują meble z drewna (często sosnowego i brzozowego, głównie jasne, często bielone). Jasna baza w postaci ścian, podłóg i mebli przełamana jest elementami czerni i kolorowymi dodatkami. Wnętrza skandynawskie cechują się również prostotą. Pikowane sofy i fotele nie sprawdzą się w tym stylu. Ostatnio modnym przełamaniem stylu skandynawskiego są złote dodatki w postaci ramek na zdjęcia itp.

Dodatki w stylu skandynawskim

W stylu skandynawskim pierwsze skrzypce grają różne faktury i materiały. Szczególnie istotne jest to w kwestii doboru tekstyliów, poduszek, koców, pledów, imitacji futer. Warto łączyć miękkie wełniane poduszki i puszyste futra. Jednak warto zachować umiar, gdyż styl skandynawski nie może przytłaczać ilością dodatków.

W kwestii plakatów i ozdób ścian, dobrze sprawdzają się poroża zwierząt (ostatnio popularny motyw jelenia) czy też inne motywy wiązane z fauną i florą.

Istotne jest również oświetlenie. Popularne są stojące lampy z drewnianą podstawą, gdyż wpisują się w zasady stylu. Musimy pamiętać, że wnętrza skandynawskie są przytulne i widne, więc oświetlenie nie może być potraktowane po macoszemu.

Gdzie znajdę sklep skandynawski z dodatkami do mieszkania?

Warto poszukać sklepu ukierunkowanego na ten styl. Dlaczego? Często przeglądając kategorie po prostu inspirujemy się, poza tym wyświetlające się propozycje mogą ułatwić nam poszukiwanie. Jeżeli chodzi o sklepy stacjonarne oferujące prawdziwie skandynawskie dodatki, będzie trudno je znaleźć. Warto więc znaleźć sklep skandynawski.