Sygnalizatory dźwiękowe ppoż – element wyposażenia w twoim domu

Sygnalizatory dźwiękowe są coraz częściej instalowane w domkach jednorodzinnych oraz bliźniakach. Jest to spowodowane częstymi włamaniami czy pożarami, które wyrządzają ogromne straty. Niestety nie każdy jest w stanie zapobiec tragicznym wypadkom, dlatego warto się zabezpieczyć.

Sygnalizatory dźwiękowe – na co zwrócić uwagę przed kupnem?

Wiele osób, które decydują się na zakup sygnalizatora nie mają pojęcia, czym kierować się przy wyborze. Jest to wybór, który wpłynie bezpośrednio na bezpieczeństwo domu oraz posesji. Pierwszą rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę jest oczywiście sam montaż. Należy na początku zastanowić się, gdzie chcemy umieścić sygnalizator zewnętrzny i czy będzie to możliwe w przypadku modelu, który wybraliśmy. Wybierając sygnalizator dźwiękowy trzeba zwrócić uwagę na to, czy ma być on odporny na wilgoć, czy uderzenia mechaniczne. Co więcej, należy się również zastanowić, czy zależy nam tylko na tym, aby sygnalizator był wyposażony w alarm akustyczny, czy może również w alarm optyczny. Można również połączyć te dwie opcje i kupić urządzenie hybrydowe z sygnalizacją optyczno-akustyczną.

Sygnalizator dźwiękowy – zasilanie oraz dodatkowe funkcje

Podczas zakupu sygnalizatora zewnętrznego trzeba zdecydować, jaki rodzaj zasilania nas będzie interesował. Można wybrać takie podłączenie, które korzysta ze standardowej instalacji o mocy 230 V, ale również takie, które jest energooszczędne. Druga opcja jest wyposażona w akumulatory o dużej pojemności. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że sygnalizatory dźwiękowe mogą różnić się intensywnością alarmu. Wybór tego aspektu powinien uwzględniać środowisko, w jakim sygnalizator będzie się znajdować. Chodzi tutaj o dobrą słyszalność z każdego miejsca zarówno w domu, jak i na posesji. Należy więc zastanowić się, czy spędzamy dużo czasu, na przykład na podwórku, które ma dużą powierzchnię. Sygnalizatory dźwiękowe ppoż dostępne w ofercie producenta W2 – sprawdź wszystkie modele sygnalizatorów do użytku domowego: http://w2.com.pl