Szkoła trenerów zwiększa możliwości twojego biznesu

biznesmen - gdzie do szkoły

Komunikacja i dobre relacje to podstawa nie tylko w związku, ale również w firmie, gdzie często latami pracujemy na swój wizerunek, który może zostać zszargany jedną, niewielką tylko wpadką. Dlatego nauka kompetencji trenerskich jest podstawą w osiąganiu wielopłaszczyznowych sukcesów, zarówno sprzedażowych jak i w motywacji pracowników do pracy. Na czym polegają szkoły trenerskie oraz jakich efektów możemy oczekiwać po przejściu szkoły trenerów?

Efekty kształcenia zależą od zastosowanych metod

Większość z nas chciałaby uzyskać szybkie efekty nie wysilając się przy tym znacząco. Niestety nie jest to możliwe. Dobra szkoła trenerska opiera się na dowodach (evidence based training), a nauka w oparciu o te dowody jest skomplikowaną, ciężką pracą. Ponadto wiele metod psychologicznych, które – wydawałoby się – zostały dobrze poznane, w konsekwencji wieloletniej symplifikacji wskutek przekazywania ich reguł metodą „głuchego telefonu” dotychczas realizowaliśmy w błędny sposób, przez co zakorzenione w nas mity szkoleniowe nie pozwalają na wskoczenie na wyżyny.

Na przykład tak bardzo popularna wśród trenerów burza mózgów, pozbawiona podstawowych reguł dot. zgłaszania i analizowania zasygnalizowanych pomysłów (np. brakiem podziału na grupę „burzową” i „analityczna”), plamy Rorschacha, które rzekomo mają pomagać wnioskować o nieświadomych treściach psychicznych a także inne mity, z którymi muszą zmierzyć się trenerzy stanowią spore wyznanie wśród młodych szkoleniowców. Najtrudniej przekonać osoby, które zdążyły się z daną mityczną metodą oswoić – często efekt placebo bierze górę, wskutek czego są przekonani, że dana metoda działa.

Szkoła moderatora zrywa z trenerskimi mitami

Na stronie https://moderator.edu.pl możemy zapoznać się ze szczegółowymi informacjami dot. poszczególnych szkoleń. W ofercie znajdują się szkoły moderatora, szkolenia rozwijające kompetencje pracownik naszej firmy i pozostałe usługi, które mogą być dopasowywane do indywidualnych potrzeb. Rozwój kompetencji trenerskich i menedżerskich możliwy jest zarówno we Wrocławiu i Warszawie. Oczywiście istnieje również możliwość umówienia się na indywidualne spotkania z trenerami, jednak wówczas należy spodziewać się, że cena takiego szkolenia będzie odpowiednio wyższa (pracownicy firmy muszą poświęcić dodatkowy czas, aby przyjechać do nas i odbyć szkolenie dla trenerów).