Szlifowanie cylindra przy użyciu maszyn do honowania. Sprawdź na czym to polega?

Najczęstszymi narzędziami do szlifowania małych silników są: twarde lub szczotkowe i kulkowe. Kamienie można zamawiać według wielkości według średnicy cylindra. Po prostu podnieś swój rozmiar otworu do informacji z firmy, w której zamawiasz. Firma doskonaląca powinna również mieć zalecenia dotyczące ziarna i rodzaju materiału, w zależności od rodzaju posiadanych pierścieni. Szlifowanie cylindra przy użyciu maszyn do honowania – jak powinien przebiegać ten proces.

Co zrobić po zdemontowaniu cylindra?

Po zdemontowaniu górnego końca sprawdź ściankę cylindra i porty pod kątem uszkodzeń. Jeśli miałeś zatarcie tłoka lub coś pękło, istnieje prawdopodobieństwo, że cylinder został uszkodzony. W zależności od tego, jak duże są szkody, czasami sklepy z butlami mogą je naprawić. Jeśli zauważysz jakieś wątpliwe uszkodzenia lub głębokie zadrapania, zalecamy wysłanie butli do zaufanego sklepu w celu uzyskania najlepszej rekomendacji. Jeśli twój cylinder jest w normalnym stanie bez uszkodzeń i po prostu zmieniasz pierścienie między górnymi końcami, honowanie powinno być jedyną wymaganą rzeczą. Jeśli oszklenie jest minimalne, a nadal widać znaczną liczbę znaków kreskowania, powinieneś być w stanie uciec od użycia sztywnego lub szczotkowego pędzla, aby po prostu przywrócić te znaki kreskowania. Powinieneś szlifować tylko przez około 10 do 15 sekund, aż zobaczysz spójne znaki kreskowania.

maszyna do honowania

Honowanie i sprzęt do zakupienia online

Obróbka metalowej powierzchni powinna odbywać się przy zastosowaniu solidnego sprzętu. Honowanie to proces, który jest wykorzystywany w szeroko pojętym przemyśle, ale nie tylko. Na http://honowanie.com/ znajdziemy wiele przykładów maszyn i osprzętu, który może okazać się niezbędny do celów szlifowania i formowania gładkich powierzchni. W ofercie dostępne honownice uniwersalne, łączniki, podzespoły oraz ściernice.