Tablet graficzny – kiedy warto się w niego zaopatrzyć?

Tablety graficzne to urządzenia, które kojarzą nam się głównie z grafikami komputerowymi i słusznie. Takiego sprzętu używają przede wszystkim osoby na tym stanowisku, ale tablety są bardzo uniwersalne i mogą być używane także podczas wykonywania innych czynności niż tylko rysowanie cyfrowe (czyli digital painting). Dowiedz się, kiedy możne nam się przydać tablet graficzny?

Tablety graficzne

Wyjaśnijmy najpierw czym tak właściwie są te urządzenia – w sklepach można znaleźć dwa rodzaje tabletów graficznych – jeden z nich to tradycyjna specjalna podkładka z obszarem roboczym, na którym można rysować i robić inne rzeczy za pomocą specjalnego rysika. Niczego nie widać na podkładce, jest jak touchpad w laptopie, jednak wszystkie naniesione przez nas zmiany są widoczne na ekranie komputera. Takie tablety są bardziej powszechne i dość tanie. Bardziej zaawansowane modele posiadają dodatkowe opcje czy przyciski. Drugi rodzaj przypominają już zwykłe tablety – posiadają ekrany LCD i rysik dostosowany do takiej powierzchni. Jeśli pracujemy nad jakimś projektem – widzimy go zarówno na ekranie komputera, jak i ekranie tabletu. Można też na nim pracować bez podłączenia do komputera, takie tablety graficzne posiadają często wejście na kartę pamięci, projekty można na niej zapisywać i łatwo przenosić np. na inne urządzenia w pracy czy do domu, jeśli czasami pracujemy również zdalnie.

Zastosowanie tabletów graficznych

Jak już wcześniej wspomnieliśmy tablety graficzne to bardzo uniwersalne urządzenia, które wykorzystuje się podczas wielu różnych czynności. Służą przede wszystkim grafikom, którzy tworzą plakaty, ilustracje, okładki, tzw. concept arty, gry komputerowe itd. Są również bardzo przydatne architektom, twórcom animacji, składaczom książek, osobom, które tworzą mapy, fotografom do obróbki zdjęć itd. Znakomitej jakości tablety graficzne, które sprawdzą się doskonale niezależnie od tego, czym się trudnimy i czy jesteśmy amatorami lub profesjonalistami – można znaleźć na stronie: https://huion.com.pl/11-tablety-graficzne.