Typy męskiej sylwetki. Jak dobrać ubrania do budowy ciała?

Nie tylko u kobiet wyróżnia się typy sylwetki. Także mężczyźni mają swoją klasyfikację. W dzisiejszym wpisie przedstawimy typy męskich sylwetek oraz podpowiemy, jak dobrać ubrania do budowy ciała.

Sylwetka typu A — gruszka

Sylwetka typu A, inaczej gruszka, to bardzo powszechny wśród panów typ sylwetki. Spora część z nich — zwłaszcza wraz z upływem lat — ma tendencję do tycia w okolicy brzucha. Wraz z pojawieniem się dodatkowych kilogramów, talia staje się odrobinę za szeroka, co powoduje, że ramiona wydają się zbyt wąskie. Jeśli masz taką budowę ciała, powinieneś skupić się na odciągnięciu uwagi od brzucha.

W jaki sposób możesz wysmuklić sylwetkę? Dobrym pomysłem będą taliowane marynarki o poszerzonych ramionach. Pamiętaj, by wybierać jednolite, gładkie desenie. Staraj się unikać wzorów oraz napisów, czy to na koszulkach, T-shirtach czy bluzach i swetrach.

Sylwetka typu O — jabłko

Kolejnym typem jest sylwetka typu O, nazywana też jabłkiem. Panowie będący jabłkami mają nieco większy brzuch, masywne nogi oraz ręce. Z racji masywniejszej budowy ciała,  powinni oni wybierać luźniejsze ubrania. Ciekawe propozycje ubrań dla puszystych panów znajdziecie m.in. w sklepie Duży Lolek — https://duzylolek.pl/.

Osoby z sylwetką typu O powinny również unikać wzorzystych ubrań. Dobrym pomysłem jest za to ubieranie kilku warstw ubrań. Ciekawym połączeniem są białe koszule ze swetrami lub granatową marynarką.

Sylwetka typu I — chłopięca

Sylwetkę typu I, nazywaną też chłopięcą lub ołówkiem, mają szczupli (wręcz chudzi) i zazwyczaj wysocy panowie. Wybierając ubrania, powinni koncentrować się na tym, by nie wyszczuplać już i tak szczupłej sylwetki. W jaki sposób mogą dodać sobie kilogramów? Sprawdzą się pikowane kurtki, czy dwurzędowe marynarki.

Mając ten typ sylwetki, należy unikać obcisłych rurek czy wąskich spodni, które nie podkreślają figury – w zamian za to dodatkowo ją wyszczuplają.

Sylwetka typu V — trójkąt

Sylwetka typu V, inaczej trójkąt, przez stylistów jest określana jako męski odpowiednik kobiecej klepsydry, która jest typem figury idealnej. Panowie o takiej budowie ciała są szczupli i wysportowani, dzięki czemu w większości ubrań prezentują się atrakcyjnie.

Będąc trójkątem, możesz nosić wszystko. Ani żaden kolor, ani wzór nie powinny wyrządzić Ci modowej krzywdy.