Uchwyty do kanalizacji w domu i nie tylko

obejmy do rur

Obejmy do rur, jak sama nazwa wskazuje, pomagają w łączeniu rur i są niezastąpionym elementem konstrukcji z rurami w roli głównej. Na rynku dostępne są różne rodzaje obejm do rur.

Standardowe obejmy do rur

Standardowe obejmy do rur stosowane są w celu łączenia pojedynczych rur. Jest to konstrukcja zawierająca jedną śrubę, którą można zamknąć przy użyciu jednej ręki.

Obejmy do rur z okładziną

Inną odmianą obejm są te, które w swojej budowie mają dodatkową okładzinę silikonową. Tego typu konstrukcja ułatwi montowanie łączników, a co więcej zapobiega ich przesuwaniu, ześlizgiwaniu się podczas montażu. Silikonowe okładziny zdecydowanie ułatwiają pracę, szczególnie podczas montażu skomplikowanych systemów rurowych. Obejmy wybierane są w zależności od rodzaju rur, ich łączenia i późniejszego montażu z innymi elementami konstrukcji. Konstrukcja obejm oraz materiał, z jakiego są wykonane, często wpływa na ostateczną cenę tych łączników.

Obejmy z dwoma śrubami

Zupełnie innym typem są z kolei obejmy z dwoma śrubami. Ten typ ułatwia montaż, zwykle wykonane są ze stali, a dodatkowo mają system tzw. szybkiego zamykania.

uchwyt do rur

Innowacyjne obejmy do rur

Wśród kilku różnych modeli obejm, dostępne są też takie, które mają dwie śruby oraz dwie okładziny (gumki) silikonowe. Podobnie jak i w przypadku pojedynczych okładzin, ta i tu, silikon służy do łatwego pozycjonowania obejmy, a także do zapobiegania jej przesuwania się podczas montażu. Ich wybór zależy od rodzaju rur i rodzaju konstrukcji, w której obejmy mają być zastosowane.

Wymiary niestandardowe na zamówienie!

Producent Admet to firma, która działa na rynku już od wielu lat. W ofercie możemy znaleźć wiele standardowych wymiarów uchwytów i obejm. Doświadczenie w branży pozwoliło jednak na dotarcie do grupy odbiorców, którzy korzystają z wymiarów nieoczywistych. Produkty wysokiej jakości dostępne na stronie http://www.admet.com.pl/ producenta ze Słuszkowa. Obejmy do rur ze stali nierdzewnej to trwałych i pewnych instalacji, również kabli i węży dostępne w sprzedaży już teraz. Uchwyty mają różnorodne zastosowanie. Najczęściej stosuje się je jednak w domowych warunkach przy instalacjach kanalizacyjnych.