Obejmy do rur, jak sama nazwa wskazuje, pomagają w łączeniu rur i są niezastąpionym elementem konstrukcji z rurami w roli głównej. Na rynku dostępne są różne rodzaje obejm do rur.
Standardowe obejmy do rur
Standardowe obejmy do rur stosowane są w celu łączenia pojedynczych rur. Jest to konstrukcja zawierająca jedną śrubę, którą można zamknąć przy użyciu jednej ręki.
Obejmy do rur z okładziną
Inną odmianą obejm są te, które w swojej budowie mają dodatkową okładzinę silikonową. Tego typu konstrukcja ułatwi montowanie łączników, a co więcej zapobiega ich przesuwaniu, ześlizgiwaniu się podczas montażu. Silikonowe okładziny zdecydowanie ułatwiają pracę, szczególnie podczas montażu skomplikowanych systemów rurowych. Obejmy wybierane są w zależności od rodzaju rur, ich łączenia i późniejszego montażu z innymi elementami konstrukcji. Konstrukcja obejm oraz materiał, z jakiego są wykonane, często wpływa na ostateczną cenę tych łączników.
Obejmy z dwoma śrubami
Zupełnie innym typem są z kolei obejmy z dwoma śrubami. Ten typ ułatwia montaż, zwykle wykonane są ze stali, a dodatkowo mają system tzw. szybkiego zamykania.
Innowacyjne obejmy do rur
Wśród kilku różnych modeli obejm, dostępne są też takie, które mają dwie śruby oraz dwie okładziny (gumki) silikonowe. Podobnie jak i w przypadku pojedynczych okładzin, ta i tu, silikon służy do łatwego pozycjonowania obejmy, a także do zapobiegania jej przesuwania się podczas montażu. Ich wybór zależy od rodzaju rur i rodzaju konstrukcji, w której obejmy mają być zastosowane.
Wymiary niestandardowe na zamówienie!
Producent Admet to firma, która działa na rynku już od wielu lat. W ofercie możemy znaleźć wiele standardowych wymiarów uchwytów i obejm. Doświadczenie w branży pozwoliło jednak na dotarcie do grupy odbiorców, którzy korzystają z wymiarów nieoczywistych. Produkty wysokiej jakości dostępne na stronie http://www.admet.com.pl/ producenta ze Słuszkowa. Obejmy do rur ze stali nierdzewnej to trwałych i pewnych instalacji, również kabli i węży dostępne w sprzedaży już teraz. Uchwyty mają różnorodne zastosowanie. Najczęściej stosuje się je jednak w domowych warunkach przy instalacjach kanalizacyjnych.