Urządzamy salon! Jaki narożnik wybrać?

Salon to najważniejsze miejsce w naszym domu. To tutaj spędzamy najwięcej czasu z rodziną, przyjaciółmi i znajomymi. Warto zadbać o to, aby miejsce było stylowe, wygodne, aby każdy czuł się tu komfortowo. Jaki narożnik do salonu wybrać? Podpowiadamy!

Narożnik skórzany

Wiele osób decyduje się właśnie na takie rozwiązanie. Skórzane narożniki wyglądają elegancko. Wielu osobom kojarzą się z drogimi meblami. Są też funkcjonalne. Łatwo utrzymać je w czystości. Do tego celu wystarczy ściereczka i preparat do czyszczenia skóry. Bardzo łatwo usunąć z nich kurz. Skórzane meble są więc dobrą propozycją między innymi dla alergików.

Wielkość mebla

Każdy ma swoje preferencje. Na rynku znajdziemy wiele modeli o różnych rozmiarach. Każdy więc powinien znaleźć produkt spełniający jego oczekiwania. Wybierając konkretny model weźmy pod uwagę liczbę osób, która będzie z niego korzystać. Jeśli mamy dużą rodzinę, warto wybrać narożnik sporych rozmiarów. Pod uwagę należy wziąć także wielkość naszego salonu.

Jak ustawić narożnik?

Wiele zależy od tego, jaką powierzchnią dysponujemy. W mniejszych mieszkaniach narożnik będzie trzeba ustawić w rogu. Jeśli nasz salon jest większy może stanąć na środku pomieszczenia. W ten sposób mamy możliwość wydzielania stref (np. strefa wypoczynku i strefa jadalniana).

Kolorystyka

Kolorystyka mebla powinna być spójna z całością wnętrza. Jeśli w salonie mamy już jakieś meble i inne elementy, bierzmy ich kolor pod uwagę podczas zakupu nowego narożnika. Jeśli nasze pomieszczenie było do tej pory nudne i nijakie, warto zdecydować się na żywy i odważny kolor. ‚

Narożnik – liczy się funkcjonalność

Współczesne modele narożników mają wiele ciekawych funkcji. Zaliczają się do nich między innymi pojemnik na pościel czy narożniki z funkcją spania. Mebel oprócz podstawowego zadania, może spełniać dodatkowe, jednak nie mniej ważne funkcje. Wybór takiego narożnika będzie szczególnie dobrym pomysłem, jeśli dysponujemy małym mieszkaniem. Pozwoli nam w pełni wykorzystać potencjał salonu.

Dowiedź się więcej na stronie https://meblegorecki.com/kategoria-produktu/narozniki