W co wyposażyć samochód sportowy?

klatka bezpieczeństwa

Sporty wyczynowe, jakimi są rajdy budzą wiele emocji i wymagają od kierowców niemałych umiejętności oraz doświadczenia. Warto jednak pamiętać o tym, że niezależnie od doświadczenia i naszych umiejętności, należy wyposażyć samochód we wszelkie niezbędne elementy, które zapewniają bezpieczeństwo zarówno kierowcy, jak i pilotowi. Na co warto zwrócić szczególną uwagę? Oto kilka podpowiedzi!

Wysokiej jakości fotele i pasy – dla bezpieczeństwa i komfortu

Wysoki komfort jazdy jest niezwykle ważny. Przede wszystkim dlatego, że to właśnie on wpływa na skupienie podczas jazdy – a to ono jest najważniejsze. Nie da się również ukryć, że podczas uprawiania sportów wyczynowych mogą zdarzyć się wypadki, na które nie zawsze mamy wpływ. Właśnie dlatego pierwszą rzeczą, o która należy zadbać w swoim samochodzie wyścigowym są wysokiej jakości pasy, najlepiej kilkupunktowe (od czterech do sześciu punktów). Te odpowiednio wyprofilowane nie będą krępować ruchów, a w razie konieczności utrzymują kierowcę i pilota w bezpiecznej i stabilnej pozycji. Kolejnym elementem są oczywiście fotele. One również nie mogą pochodzić od wątpliwego producenta. Fotel musi być odpowiednio wyprofilowany, aby chronić kręgosłup osób znajdujących się w pojeździe, a także być solidnie zamocowany, aby nie przemieszczać się w czasie jazdy.

Klatki bezpieczeństwa, czyli must have każdego kierowcy wyczynowego

Klatka bezpieczeństwa to również konieczność w każdym samochodzie, który startuje w rajdach, szczególnie terenowych. Klatka bezpieczeństwa, choć może wydawać się niepozornym elementem może uchronić życie kierowcy i pasażera. To właśnie ona przyjmuje na siebie siłę podczas kolizji czy dachowania, dzięki temu strefa zgniotu jest znacznie oddalona od kierowcy i pilota. Z czasie dachowania klatka zapobiega zapadnięciu się dachu samochodu. Pamiętajmy, aby klatki bezpieczeństwa posiadały wszelkie atesty i były wykonane z wysokiej jakości materiałów – tylko wtedy mogą ochronić nasze życie.

Klatki bezpieczeństwa znajdziesz na stronie https://motorsport.2brally.pl/klatki-otuliny-akcesoria.