Walka ze zmarszczkami – kiedy ją podjąć?

Dla wielu kobiet pojawiające się zmarszczki są powodem to poczucia się mniej atrakcyjną i mniej zadbaną. Choć powszechnie wiadomo, iż nie jest to prawdą, dla wielu z nas ma to ogromny wpływ na samopoczucie i komfort. Z wiekiem nasza cera traci blask, a skóra jędrność. Mimo, iż ma na to wpływ wiele czynników, jak chociażby dieta i tryb życia, to niestety jest to nieuniknione. Z pomocą przychodzi medycyna estetyczna i zabiegi mające na celu redukcję zmarszczek. Kiedy więc warto zainwestować w tego typu rozwiązanie? Odpowiadamy w naszym artykule!

Redukcja zmarszczek – kiedy warto się na nią zdecydować?

Redukcja zmarszczek jest zabiegiem, który z pewnością pomoże uporać się z kompleksami i znacznie podnieść samoocenę. Za pomocą kwasu hialuronowego zmarszczki zostają wypełnione, skóra staje się napięta i daje efekt promiennej i młodszej cery. Kiedy warto więc zdecydować się na redukcję zmarszczek kwasem hialuronowym? Przede wszystkim wtedy, gdy zauważymy że nasza skóra trafi jędrność. Przez zmniejszoną produkcję kolagenu, z wiekiem skóra traci swoją elastyczność, przez co staje się bardziej wiotka. Nad zabiegiem warto zastanowić się również wtedy, gdy zauważymy zmęczenie i zmianę kolorytu skóry. Niewątpliwie pierwsze zmarszczki również będą sygnałem, że nasza skóra nie jest już taka jak kiedyś. Wczesna reakcja pozwoli opóźnić procesy starzenia się skóry i sprawi, że znacznie dłużej będziemy mogli cieszyć się swoją urodą!

Przeciwwskazania do wykonywania zabiegów medycyny estetycznej

Redukcja zmarszczek nie jest jednak wskazana dla każdego. Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu mogą być ciąża i okres karmienia piersią, stany zapalne skóry czy miejscowe uszkodzenia skóry. Do zabiegu nie podejdziemy również gdy cierpimy na choroby mięśni, nowotworowe oraz autoimmunologiczne. Skłonność do powstawania blizn przerostowych oraz silne alergie również mogą nas dyskwalifikować. Pamiętajmy, aby podczas konsultacji lekarskiej powiedzieć lekarzowi o przyjmowanych lekach i problemach zdrowotnych – szczerość to podstawa!

Więcej o zabiegu usuwania zmarszczek przeczytasz na stronie https://www.meaclinic.pl/zabiegi/usuwanie-zmarszczek-warszawa/.