Wentylacja dla domu – niezbędnik

Wentylator wyciągowy

Czasy w których żyjemy są ciężkie dla naszego organizmu i systemu odporności. Zanieczyszczenia, smog, powietrze w domu; mutujące wirusy są dla nas niszczące. Dlatego warto zadbać o odpowiednie powietrze w domu, aby nie gromadzić pary wodnej czy grzyba. Więcej informacji dotyczące wentylacji znajdziesz w tym artykule.

Pojęcie wentylacji w domu

Wentylacja to nic innego jak wymiana powietrza w pomieszczeniach. Powietrze zanieczyszczone jest usuwane, a w zamian napływa świeże. Jednym z ważniejszych czynników jest zapewnienie bezpiecznego użytkowania urządzeń gazowych m.in.: kuchenki, piekarnika czy kominka. W związku z tym ważne jest, aby wentylacja spełniała wszystkie wymogi i była solidnie zamontowana.

Znaczenie wentylacji w domu

Z różnych urządzeń, które mamy w kuchni gromadzą się zanieczyszczenia m.in.: kurz, roztocza, pyły, wydychany przez nas dwutlenek węgla, związki z kuchenki. Dodatkowo, jeśli ktoś pali wytwarzają się kolejne szkodliwe związki chemiczne dla naszego organizmu. Para wodna, która jest wytwarzana osadza się na ramkach okien powodując pleśń i grzyb w domu. Czynniki te są bardzo szkodliwe dla naszego organizmu. Wentylacja ma za zadanie filtrować powietrze z zanieczyszczeń. Ponadto powinna też usuwać wilgoć, która jest wytwarzana podczas oddychania, prasowania czy gotowania.

Z kolei długotrwałe przebywania w obiektach, które nie mają dobrze działającej wentylacji może powodować senność, bóle, zawroty głowy; ogólne osłabienie a nawet depresję. Powstałe pleśnie i grzyby mogą prowadzić do przewlekłych chorób układu oddechowego.

Rodzaje wentylacji domowej

Ze względu na specyfikę pomieszczeń i przeznaczenie stosuje się najczęściej jeden z wymienionych rodzajów wentylacji poniżej:
– wentylacja naturalną, która jest zalezna od warunków atmosferycznych, obecnie zaktualizowana o nowe rozwiązania dla eko wentylacji – nazywanej też jako wentylacja decentralna,
– mechaniczna wywiewna, która jest zbliżona do naturalnej polega na zastosowaniu regulatora obrotów do wentylatora,
– mechaniczno-wywiewną z odzyskiem ciepła, niezależna od panujących warunków atmosferycznych.

Więcej informacji pod linkiem: https://wentylatory.istore.pl/pl/c/Wentylacja-decentralna-NOWOSC/2290959