Winder reklamowy – praktyczne kompendium, czym są windery reklamowe

Winder reklamowy inaczej zwany jest flagą plażową. To bardzo popularny sposób na skuteczną reklamę indoor oraz outdoor, z którego chętnie korzystają różne firmy. Windery reklamowe – dzięki możliwości łączenia z różnymi typami mocowań – można w łatwy sposób umieścić w dowolnej przestrzeni. Wydrukowana na nich reklama wyróżnia się wysokim poziomem estetyki, jest bardzo dobrze widoczna, a dzięki temu przyciąga uwagę przechodniów. Czym są windery reklamowe? Co warto o nich wiedzieć? Na co zwrócić uwagę przed zakupem? Jak wykorzystać winder reklamowy w skutecznej kampanii promocyjnej marki?

Winder reklamowy – budowa

Windery reklamowe z powodzeniem można wykorzystać podczas reklamy firmy, usługi czy eventu. Ich budowa nie jest skomplikowana i z pewnością każdy bez trudu poradzi sobie z jego rozłożeniem. Winder reklamowy składa się z flagi, masztu, podstawy, obciążnika podstawy oraz gumy do przypinania flagi z karabińczykiem.

Flaga (maszt flagowy) to najważniejszy element budowy windera reklamowego. To właśnie na niej drukowana będzie grafika, konkretne hasło reklamowe, logo lub inne elementy. Zazwyczaj wykonana jest z odpornego na uszkodzenia i szybkoschnącego materiału poliestrowego. Flagi dostępne są w różnych rozmiarach i kształtach, dzięki czemu bez problemu możemy dopasować je do naszych potrzeb. Materiał flagi zabezpieczony jest też powłoką ochronną, która chroni ją przed zabrudzeniem. Dzięki temu kolor wydruku nie będzie też zbyt szybko blaknąć.

Kolejnym elementem konstrukcji windera reklamowego jest maszt. Składa się on z lekkiej rurki aluminiowej, do której wsuwa się specjalny pręt z włókna szklanego. Maszt winderów reklamowych jest prawie niewidoczny, gdyż ukryty jest w materiale flagi. Podstawa windera reklamowego – następny element budowy – powinna być dostosowana do rodzaju podłoża, na którym zostanie postawiona. Innej podstawy użyjemy podczas np. eventu na plaży, gdzie nasz winder reklamowy będzie stać na piasku, a innej, gdy umieścimy go na betonie, trawie, czy innej powierzchni płaskiej. Dodatkowo, np. w czasie wiatru, podstawę windera można dodatkowo obciążyć.

Windery reklamowe – zalety budowy

Lekka i nieskomplikowana konstrukcja windera reklamowego sprawia, że jest on bardzo popularną formą reklamy, której rozkładanie nie wymaga wiele czasu. Dodatkowo nie trzeba angażować tutaj wielu osób, gdyż z rozłożeniem windera reklamowego powinien bez problemu poradzić sobie każdy. Dzięki temu, że poszczególne elementy windera reklamowego wykonane są z lekkich materiałów, można go łatwo złożyć, zdemontować albo przenieść w inne miejsce. Również jego przechowywanie nie jest zbyt skomplikowane, ponieważ taki winder reklamowy po złożeniu zajmuje niewiele miejsca i bez trudu zmieści się nawet w niewielkim pomieszczeniu gospodarczym.

Dzięki temu, że flagi wykonane są z odpornego materiału, wydrukowane na nich grafiki są odporne na niekorzystne czynniki atmosferyczne, uszkodzenia, zarysowania czy pobrudzenia. Możliwość wyboru kształtu i rozmiaru masztu flagowego sprawia, że winder prezentuje się doskonale nie tylko na zewnątrz, ale także w budynku. Różne rodzaje podstaw pozwalają natomiast postawić winder reklamowy na różnych podłożach, a to nie ogranicza naszych pomysłów na działania promocyjne.

Winder reklamowy – podsumowanie

Winder reklamowy to tani i skuteczny sposób na atrakcyjną reklamę, który z pewnością doceni wiele osób. Windery reklamowe są proste w montażu, łatwo je przenieść, toteż są idealne podczas np. targów czy konferencji. Wydrukowana grafika prezentuje się niezwykle okazale, a dodatkowo jest odporna na wiele niekorzystnych czynników. Bogatą ofertę estetycznych winderów reklamowych oferuje sklep Avilo.pl: https://www.avilo.pl/pl/113-flagi-reklamowe